Nasi z sukcesami w Mońkach i Białymstoku

8 maja odbyły się jubileuszowe biegi uliczne w Mońkach. W tegorocznych zawodach wzięło udział ok 600osób. Łącznie odbyły się 23 biegi.  Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe a każdy uczestnik medal i dyplom.
Na podium stanęli zawodnicy z UKS,, Olimp LO Łapy”. Aleksandra Łapinska uczennica Gimnazjum nr 1 w Łapach w biegu na 700m  zajęła 1 miejsce, a jej kolega ze szkoły Tomasz Łapszo był 2 w biegu na 1000m.
Dużo emocji przyniósł bieg otwarty do którego zgłosili się najlepsi zawodnicy z Polski zarówno w kat kobiet jak i mężczyzn. W biegu na 5km zwyciężył tegoroczny mistrz Polski
J. Bernadelli z Prefbet Śniadowo przed Michałem Smalcem z KS Podlasie B-stok. W kat kobiet triumfowała Justyna Korytkowska Prefbet Śniadowo, zaś Beata Lupa z UKS,, Olimp LO Łapy”, po emocjonującym pojedynku zajęła 4 miejsce. Gratulacje dla zawodników z Łap.
Natomiast  10 maja 2011 na stadionie w Białymstoku odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce. W biegu na 800m złoty medal z czasem 2min 23sek. wywalczyła Beata Lupa reprezentująca Uniwersytet w Białymstoku, trenująca w klubie UKS Olimp Łapy. Drugie miejsce zajęła Natalia Sbuljewa, trzecie Anna Gosk- również reprezentantki UwB.