Finał Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w judo

W dniach 14-15.05.2016 w hali sportowej w Elblągu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w judo. Łapski klub sportowy „NAREW” reprezentowała dwójka zawodników, Maryla Kostyra w kat. do 52 kg. i Paweł Jabłoński do 46 kg. Obydwoje zakończyli zawody na 5 lokatach, przegrywając decydujące boje o  brązowe medale.  Maryla Kostyra wystartowała 21.05.2016r. w Pucharze Europy w Bielsko Białej, zajęła dziewiąte miejsce. W zawodach wystartowało 26 reprezentacji i rekordowa liczba 510 uczestników.  Wygrała walkę z Rosjanką , a przegrała swoje pojedynki z Czeszką późniejszą zwyciężczynią całej kategorii i Francuzką. Po rozegranych zawodach zostaje na zgrupowaniu Kadry Narodowej.  Reszta juniorów młodszych i młodzików „NARWI” na początku czerwca wystartuje w Pucharach Polski w Łodzi i Opolu.