Trzy dni grania w fajnej atmosferze, nowe znajomości i przyjaźnie oraz garstka wspomnień – czyli coś, co zawsze towarzyszy Turniejom organizowanym w Łapach.
W dniu dzisiejszym, w ostatnim meczu Turnieju, stoczyliśmy wyrównany bój z przyjaciółmi ze Szkoły Rezerw Olimpijskich w Białoruskim Wołkowysku. Wyrównana walka trwała do ostatniej piłki. Ostatecznie podobnie jak w roku ubiegłym okazaliśmy się niezbyt gościnni zwyciężając w Turnieju, nie tracąc przy tym ani jednego seta we wszystkich pięciu meczach.
Taki wynik utwierdził nas w przekonaniu, że nasze zakusy na sięgnięcie po Tytuł Mistrza Województwa nie są przypadkiem.
Po zakończeniu części sportowej, nadszedł czas na uroczystą dekorację uczestników Turnieju. Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Łap – Pani Urszula Jabłońska, Prezes POZPS – Pan Dariusz Jaworowski, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP – Pan Piotr Pietraszko, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Łapach – Pan Andrzej Rogowski oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Łapach – Pan Sławomir Maciejewski. To właśnie im przypadło w udziale nagrodzić wszystkie siatkarki.
Przybyłym gościom prezes UKS Akademia Siatkówki Łapy wręczył statuetki w podziękowaniu za pomoc i wsparcie naszego klubu.
Każdy zespół wyjechał z Łap z medalami oraz pamiątkowymi Pucharami.

Klasyfikacja końcowa Turnieju:
I miejsce UKS Akademia Siatkówki Łapy – najlepsza zawodniczka – Julita Świerżyńska
II miejsce Szkoła Rezerw Olimpijskich w Wołkowysku (Białoruś) – najlepsza zawodniczka – Daria Pawluczenkowa
III miejsce Dębina Nieporęt – najlepsza zawodniczka – Aleksandra Lis
IV miejsce UKS Start Szepietowo – najlepsza zawodniczka – Emilia Putkowska
V miejsce UKS Danex Siemiatycze – najlepsza zawodniczka – Wiktoria Putkowska
VI miejsce UKS Sprint Płociczno – najlepsza zawodniczka – Aleksandra Chałko.
Najlepszą zawodniczką całego Turnieju została bezapelacyjnie zawodniczka UKS Akademia Siatkówki Łapy – Gabriela Łapińska.
Dziękujemy wszystkim tym, dzięki którym nasza Akademia z roku na rok rośnie w siłę. Wszystkim, którzy pomagają nam bezinteresownie, byśmy mogli dalej kontynuować naszą wdzięczną, ale ciężką pracę.
Podziękowania kierujemy w stronę niezawodnego jak zwykle Sędziego Turnieju – Pana Jacka Młynarczuka, najlepszego DJ’a i Wodzireja – Pana Huberta Roszkowskiego, oraz Pani Małgorzaty Jankowskiej.
Dziękujemy również Radnej Rady Miejskiej w Łapach Pani Barbarze Ekiert za ufundowanie statuetki MVP oraz wszystkich statuetek dla najlepszych zawodniczek Turnieju.
Dziękujemy rodzicom i kibicom, Ośrodkowi Kultury Fizycznej, że wspólnie z nami zechcieli przeżywać siatkarskie emocje.

Tegoroczny Turniej dobiegł końca, ale mamy nadzieję, że za rok zobaczymy się w tym samym miejscu, w tym samym, a może nawet większym składzie.

obrazek_2016-11-14-13-38-46