Doskonałym występem i II miejscem na bardzo silnie obsadzonym XII Międzynarodowym Memoriale im. Stanisława Przekopa w Ełku siatkarki UKS AS Łapy zakończyły rok 2016.

W dniach 28-29 grudnia, młodziczki UKS AS Łapy wraz z 8 innymi drużynami wzięły udział w XII Międzynarodowym Memoriale im. Stanisława Przekopa.
Oprócz drużyn z Polski, nasze zawodniczki zmierzyły się również z reprezentantkami Litwy oraz Białorusi.
Wspaniała organizacja i bardzo wysoki poziom sportowy – tak w skrócie można opisać miniony Turniej.
Po pierwszym dniu dobrego grania i zaciętej walce z zespołem z Litwy zajęliśmy drugie miejsce w swojej grupie i pewnie awansowaliśmy do finału.
Drugiego dnia mogliśmy oglądać siatkówkę w najlepszym wydaniu – walkę do ostatniej piłki, radość po zwycięstwie, łzy po porażce.
Koncertowa gra w meczu z Grodnem i wygrany mecz zdecydował o tym, iż jako jedyna drużyna z Polski staniemy na podium. Warto dodać, że do zwycięstwa w całym Turnieju zabrakło nam…..jednego seta!

Styl gry i dobry wynik optymistycznie nastrajają nas przed kontynuacją sezonu ligowego w nadchodzącym wielkimi krokami nowym roku.
Niecodziennie zdarza nam się przecież rywalizować z zawodniczkami grającymi w reprezentacjach swojego kraju :)

UKS Akademię Siatkówki Łapy reprezentowały:
Julita Świerżyńska (kapitan), Oliwia Zimnoch, Kinga Sielewińska, Zosia Dobkowska, Patrycja Mazur, Justyna Chorodyńska, Gabriela Łapińska, Ania Żukowska.
Trenerzy:Justyna Ekiert,Tomasz Mnich

Najlepszą zawodniczką naszego zespołu została Gabriela Łapińska.

Wyniki naszych meczów:
UKS AS ŁAPY – JONAVA (LT) – 1:2 (21:25, 25:20, 13:15)
UKS AS ŁAPY – UMKS MIKRO 2 EŁK – 2:0 (25:5, 25:1)
UKS AS ŁAPY – KAUNAS 2 (LT) – 2:0 (25:23, 29:27)
UKS AS ŁAPY – UKS GREEN VOLLEY – 2:0 (25:6, 25:9)
UKS AS ŁAPY – KAUNAS I (LT) – 1:2 (25:21, 24:26, 8:15)
UKS AS ŁAPY – GRODNO (BLR) – 2:0 (25:21, 25:7)

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – KAUNAS I (LT)
II miejsce – UKS AKADEMIA SIATKÓWKI  ŁAPY
III miejsce – JONAVA (LT)
IV miejsce – GRODNO (BLR)
V miejsce – KAUNAS 2 (LT)
VI miejsce – UMKS MIKRO EŁK 1
VII miejsce – WILCZEK WILKOWO
VIII miejsce – UKS GREEN VOLLEY
IX miejsce – UMKS MIKRO EŁK 2
(AS)

15726831_366567533711681_7326090027020395284_n_0

Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku