"TERMOBUD" Łapy Liga HPN OKF 2016/2017 – Statystyki nie grają

W naszej lidze nie ma słabych drużyn – taki wniosek można wyciągnąć po piątkowych ćwierćfinałach. Faworyci zawiedli, teoretycznie słabsi stanęli na wysokości zadania. W rewanżach może zdarzyć się wszystko.
[singlepic id=1954 w=320 h=240 float=center]
Już przebieg pierwszego meczu zaskoczył obserwatorów. Najlepsza drużyna w rozgrywkach grupowych – Aby Do Przerwy – od początku nie radziła sobie   Kowalami. Kilka razy od utraty gola uchronił ich bramkarz Mariusz Dowejko. Mimo optycznej przewagi Aby Do Przerwy, w drugiej połowie meczu, to Kowale byli skuteczniejsi, wygrywając to bardzo ciekawe spotkanie 3:1.
Drugi pojedynek również trzymał w napięciu. W ataku Flachowców szalał Piotrek Ożarowski, z drugiej strony – z dystansu uderzał Adrian Wyszomierski. Obaj strzelili po jednym golu, ale drugiego dla Flachowców ,,dorzucił,, Grzegorz Grochowski i to Flachowcy wygrali 2:1.
Kolejne mecze to, jak u Hitchcocka, jeszcze więcej emocji. Faworyzowany Gibraltar zremisował 1:1 z Mączką Premium, strzelając gola z rzutu karnego. Oficjalny wynik będzie jednak inny. W przerwie zawodnicy Gibraltaru zgłosili protest, twierdząc, że w zespole rywali gra zawodnik zgłoszony do rozgrywek na poziomie IV ligi podlaskiej w sezonie 2016/2017. Po rozpatrzeniu protestu i sprawdzeniu tego faktu, organizatorzy zmuszeni są zweryfikować wynik meczu na walkower dla Gibraltaru.
W ostatnim spotkaniu naprzeciwko siebie stanęła głównie młodzież. Zwycięstwo Petrusowi Łapy nad Starą Pogonią zapewnił Kuba Ryś, który strzelił dwie bramki, i jest jedynym zawodnikiem, który w każdym meczu w lidze strzelił gola. Trafienie dla Starej Pogoni zanotował Bartłomiej Rydzewski. Petrus Łapy – Stara Pogoń 2:1.
Najlepszym zawodnikiem dnia został wybrany Karol Wnorowski z Kowali.
Rewanże już w piątek, 17 lutego. Zapraszamy wszystkich kibiców do hali Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach. Pierwszy mecz o godzinie 17:30.