Finał Finałów OKF Łapy2017; Jej wysokość – Piłka Nożna

Finał Finałów to zwieńczenie rywalizacji ligowej w Koszykarskiej Lidze z ,,Łapą,, oraz ,,Termobud Łapy,, Lidze Halowej Piłki Nożnej, trwających od jesieni ubiegłego roku.  Piątkowy wieczór 17 marca , w hali gościnnej jak zwykle hali ZSM, był wyjątkowy  pod każdym względem.  Dla organizatorów z OKF-u, żeby wszystko wypadło jak najlepiej i godnie finałów, dla występujących sportowców, bo to ostateczna rozgrywka o zwycięstwo, dla kibiców, by otrzymali to co chcieli – czyli ogromną dawkę sportowych emocji.
Rozpoczęły koszykarki z UKS ,,Łapa,, Łapy i Łapusie.  Zgodnie z regulaminem rozgrywek ostateczne rozstrzygnięcia zapadło już w lidze a finałowy występ miał jedynie znaczenie towarzyskie oraz pokazanie się szerszej publiczności. Koszykarki z ,,Łapusi,, wygrały rozgrywki a ,,Łapa,, jest tegorocznym  finalistą Gimnazjady i to dla nich cel sportowy nr. 1. Dziewczęta obu drużyn pokazały, że koszykówka, chociaż techniczna i kontaktowa,  posiada w sobie przedziwną moc.  Rywalizacja zakończyła się wynikiem 20:16 na korzyść ,,Łapy,,
Później na parkiet mieli wybiec koszykarze  UKS ,,Łapa,, oraz Łapskiej Masakry – zwycięzcy rywalizacji ligowej. Wybiegła jedynie ,, Łapa,, a w zastępstwie Łapskiej Masakry – zespól Gimnazjum.  Finaliści wybrali inny wariant spędzenia piątkowego wieczoru – zaskakując tym samym organizatorów.
Rywalizacja piłkarska, za to, wynagrodziła  kibiców, których zebrało się wcale nie mało, w odpowiednią dawkę sportowych emocji.  Najpierw, rywalizując  o trzecie miejsce, wybiegli piłkarze Gibraltaru i Aby do Przerwy.  Obie drużyny bardzo doświadczone i dysponujące nienaganną techniką pokazały, że aby grać w piłkę trzeba mieć najpierw głowę a dopiero potem nogi.  Wypada dodać, że sędziowie, po raz pierwszy odgwizdali faul, dopiero w drugiej połowie. W tym meczu było wszystko – prowadzenie, wyrównania,  a na zakończenie serie rzutów karnych rozstrzygających o  zwycięstwie. Tym razem, ekipa Aby do Przerwy –wieloletni mistrz naszych rozgrywek amatorskich, musiała zadowolić się czwartym miejscem.
Zespoły finalistów Tiki  Taki ora Petrusa spotkały się już podczas eliminacji. Tam lepsi okazali się młodzi piłkarze Petrusa.  Finał rozpoczął się od rozsądnej gry doświadczonych piłkarzy Tiki Taki i składnie i długo budowanych akcji Petrusa.  Po początkowanych minutach  tzw. wzajemnego badania, pojedynek nabrał tempa . Pierwsi,  ze zdobycia bramki cieszyli się piłkarze Tiki Taki i kiedy poszli za tzw. ciosem … zostali skarceni.  Petrusowa młodzież nabrała wiatru w żagle i dominowała na boisku  strzelając drugą i trzecią bramkę. Gdy poczuli się już  zwycięzcami … kontaktowego gola  strzeliła Tiki Taka.  Nie po raz pierwszy w tych rozgrywkach,  piłkarze Petrusa,  troszkę się pogubili, ale, na ich szczęście. to nie trwało długo.  Uporządkowanie gry skutkowało zdobyciem dwóch kolejnych goli i radością ze zdobycia tytułu.
Rywalizacji sportowej  przyglądał się gość specjalny – pan Jan Trochimko, były zawodnik łapskiej Pogoni, jeden z najlepszych piłkarzy Podlasia w latach 60-tych.
Wyniki:
O miejsce 3-4
Gibraltar – Aby do Przerwy 4:4 (k. 3:2)
O miejsce 1-2
Petrus – Tiki Taka 5:2
Arbitrami w rozgrywkach byli licencjonowani sędziowie PZPN – Radosław Dąbrowski i Paweł Zakrzewski
Najskuteczniejszy piłkarz rozgrywek – Hubert Łapiński – Aby do Przerwy – 18 goli