We wtorek rozpoczęliśmy cykl sportowych spotkań z seniorami w ramach akcji “Seniorzy w grze”. Pierwsze zajęcia odbyły się w Dziennym Domu “Senior+” w Łapach.

Pierwsze spotkanie naszego instruktora z seniorami to zapoznanie ich z alternatywnymi i aktywnymi sposobami spędzania wolnego czasu na powietrzu. Na szczęście pogoda dopisała i można było poruszać się na placyku przy Dziennym Domu “Senior+”.

20170627_120444_hdr_resized

Najpierw, na rozruszanie, był prosty tor “przeszkód” z wykorzystaniem drabinki koordynacyjnej. I tu zaczyna się najciekawsze, bo kolejny element zajęć to wyłącznie ćwiczenia koordynacyjne na drabince. Jak wiadomo, koordynacja przydaje się w tańcu, a że okazało się, że seniorzy lubią tańczyć, to trzeba było sprawdzić, czy sprawnie stawiają kroki. Niektórzy robili to po raz pierwszy. Dużo było przy tym zabawy, bo zdarzało się, że ktoś zabawnie “pomieszał” kroki lub pomylił nogę prawą z lewą. I dobrze, bo chodzi w tym wszystkim o dobrą zabawę! Jednak z każdą próbą szło wszystkim coraz lepiej, chociaż byli również tacy, którzy od początku nie mieli żadnych problemów z drabinką.

Drugi element zajęć był znacznie spokojniejszy. Zaproponowaliśmy seniorom grę w darta, czyli popularne rzutki. Dwie drużyny, tarcza i rzutki – niby proste, ale dające dużo frajdy. Przegrana drużyna chciała szybko się zrewanżować, ale, niestety, musimy odłożyć to na następny raz, bo czas gonił.

Na koniec była gra w bulle. W jednym zestawie jest ich 6, a chętnych do gry było dwa razy więcej. Daliśmy jednak radę, a seniorzy wykazali się bardzo dobrą celnością rzutu.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem postawy seniorów. Kondycji fizycznej mogą im pozazdrościć dużo młodsi mieszkańcy Łap. Kondycji i podejścia do ćwiczeń. Nawet osoby, które mają drobne problemy z poruszaniem się, wykonywały proste zadania i nie słychać było żadnego narzekania. Brawo, brawo, brawo!

(OKf)