W czwartek i piątek na łapskim Orliku rozegrano pierwszą kolejkę “Termobud” Łapy Ligi Piłkarskich Amatorów OKF 2017. Kilka ekip pokazało swoją siłę i można się po nich spodziewać, że będą walczyć o najwyższe miejsca. Kilka drużyn źle zaczęło rozgrywki i będą musiały poprawić formę przed kolejnymi meczami. Wszyscy jednak pokazali, że poziom rozgrywek jest wysoki i wyrównany.

dscf6454

Pierwszy mecz w tej edycji ligi rozegrały dwie ekipy o dość interesujących nazwach – Ptaki Latają Kluczem i No Yes Fast. Tego wieczoru Ptaki Latają Kluczem byli zgrani niemalże jak ptaki, które… latają kluczem. Gra była ułożona, zawodnicy rozumieli się bez słów. Wygrali pewnie 7:0.

Następnie na boisku oglądaliśmy bardzo wyrównane i stojące na wysokim poziomie starcie Drink Teamu i FC Goń Go Po Wsi. Wynik remisowy utrzymywał się bardzo długo, ale ostatecznie o jednego gola lepsi byli FC Goń Go Po Wsi. Kolejna drużyna o wdzięcznej nazwie, o powstanie której spróbujemy dowiedzieć się za tydzień.

Piątek to rywalizacja drużyn, które w większości oglądaliśmy w zimowej edycji ligi. Aby Do Przerwy, w niemal niezmienionym składzie, pokonali 6:2 Flachowców, a Ale Grają zremisowali z A Jednak 2:2. W innym meczu doświadczona ekipa TOS-u pewnie wygrała z FC Józwy 4:1.

Bardzo cieszymy się, jako organizatorzy, z podejścia fair wszystkich drużyn. Nie odnotowaliśmy żadnego zachowania niesportowego, nie było kłótni, przepychanek i podważania decyzji sędziów. Tego życzymy sobie i Wam, wszystkim zawodnikom, do końca rozgrywek. Gra się wtedy zdecydowanie fajniej!

(OKf)