W rozegranym, w poniedziałkowe przedpołudnie, siatkarskim turnieju dziewcząt o Puchar Burmistrza Łap, wzięły udział cztery drużyny:  ZSP nr.1 Białystok oraz  łapskie Gimnazjum nr 1 ZSM i OKF ” Mniszki”. Rywalizacja miała na celu podsumowanie, niemal, rocznej pracy szkoleniowej w tej dyscyplinie sportu oraz pozwalała na porównanie poziomu w stosunku do drużyn zewnętrznych.
Hala, zawsze gościnnego Zespołu Szkół Mechanicznych, była areną prawie sześciogodzinnych zmagań. Organizatorzy starali się, aby oprawy meczów przypominały te profesjonalne. Nie brakowało również akcentów świątecznych.
Z kompletem zwycięstw, pierwsze miejsce zdobyła ekipa „Mniszek” którą prowadzi Tomek Mnich. Jego dziewczęta nie miały jednak łatwej przeprawy z ZSM-em Piotra Pułkośnika. Ten pojedynek oraz niesłychanie wyrównana rywalizacja o każdy punkt ekipy ZSM-u i białostoczanek zadecydowały o końcowej kolejności. Zwyciężyły Mniszki przed ZSM. Trzecie miejsce zajęły dziewczęta z ZSP nr 1 z Białegostoku a czwarte młode adeptki siatkówki z Gimnazjum nr 1 w Łapach podopieczne Agnieszki Kozłowskiej.
Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary a najlepsze zawodniczki wyróżniono statuetkami i nagrodami rzeczowymi. Każda z ekip otrzymała mikołajowy worek z prezentami
Trzeba przyznać, ze łapskie dziewczęta, w każdej kategorii wiekowej, podniosły swój poziom wyszkolenia i to w sposób zdecydowany. Na olbrzymie słowa uznania zasługują miejscowi trenerzy siatkówki w osobach: Agnieszki Kozłowskiej, Tomasza Mnicha i Piotra Pułkośnika oraz… popularności jaką siatkówka sobie zdobyła. 20091223_1