22 gole w trzech meczach – tyle obejrzeli licznie zgromadzeni kibice podczas pierwszej kolejki “Profit” Łapy Ligi Halowej Piłki Nożnej OKF, którą rozegrano w piątek w hali Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach. Liderem w grupie B, po pierwszej serii gier, jest Aby Do Przerwy.

zdjacie-liga-1

W pierwszym meczu Drink Team pewnie pokonał Kowale 5:0. Mecz był dość jednostronny, a Kowale tylko czasami próbowali zagrozić bramce rywali. Po dwie bramki dla Drink Teamu zdobyli Kuba Perkowski i Arek Płoński, jedną dorzucił Patryk Młynarczuk. Skończyło się na 5:0, a mogło – wyżej.

W drugim meczu mieliśmy znacznie więcej emocji i bardziej wyrównany poziom obydwu drużyn. T.O.S., w składzie którego występuje bardzo wielu doświadczonych łapskich piłkarzy, nie znalazł sposobu na pokonanie bramkarza Tiki Taki, Jarka Komara, który co chwilę popisywał się efektowną “robinsonadą”. T.O.S. atakował, ale zabrakło przyspieszenia pod bramką przeciwnika. Tiki Taka atakowała rzadko, ale raz – skutecznie. Bramkę zdobył Przemek Kutyna i to Tiki Taka cieszyła się pierwszej wygranej.

Ostatni pojedynek to starcie Mączki Kostnej z, jak zwykle, jednym z faworytów rozgrywek – Aby Do Przerwy. W pierwszej połowie mecz był jeszcze dość wyrównany, ale po przerwie Aby Do Przerwy szybko zdobyli kilkubramkową przewagę, a zawodnikom Mączki puściły nerwy, czego konsekwencją była gra przez ostatnie 5 minut meczu w osłabieniu. Aby Do Przerwy wykorzystali to i strzelili kilka goli w końcówce, wygrywając ostatecznie 12:4, a 7 goli na swoim koncie zapisał Adam Wróblewski.

W najbliższy piątek kolejne emocje, a rozgrywki zainauguruje grupa A, w której grają ZSM Łapy, Kwartyle, Flachowcy, MKW 96, Na Luźno i Ale Grają. Zapraszamy od godziny 18:00 do hali ZSM w Łapach.

Wyniki I kolejki w grupie B

Kowale – Drink Team

0:5

T.O.S. – Tiki Taka

0:1

Aby Do Przerwy – Mączka Kostna

12:4

Tabela grupy B po I kolejce

drużyna

mecze

punkty

bramki

1. Aby Do Przerwy

1

3

12-4

2. Drink Team

1

3

5-0

3. Tiki Taka

1

3

1-0

4. T.O.S.

1

0

0-1

5. Kowale

1

0

0-5

6. Mączka Kostna

1

0

4-12

Klasyfikacja strzelców po I kolejce w grupie B

gole

nazwisko

drużyna

7

Adam Wróblewski

Aby Do Przerwy

2

Arkadiusz Płoński

Drink Team

2

Jakub Perkowski

Drink Team

2

Robert Tomaszewski

Aby Do Przerwy

2

Mateusz Grabowski

Mączka Kostna

(OKf)