Rzuty, biegi, skoki – wielkie emocje podczas Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostw uczniów gimnazjum

To był kolejny bardzo emocjonujący dzień w hali Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach. Tydzień temu ponad setka uczniów ze szkół podstawowych, w sobotę – kilkudziesięciu gimnazjalistów rywalizowało w trzech lekkoatletycznych konkurencjach – biegu na dystansie 35 metrów, sztafecie, rzucie piłką lekarską, skoku wzwyż.

28547463_1850112275052691_1420603583_o

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły sprinterki. Zwyciężczyni w klasach drugich, Wiktorii Kul z gimnazjum numer 1, do rekordu zabrakło bardzo niewiele, bo nieco ponad 20 setnych sekundy. W klasach trzecich wygrała reprezentantka gimnazjum w Płonce Kościelnej – Patrycja Roszkowska. W sprincie chłopców najlepsi byli: w klasach drugich Patryk Kowalewicz z gimnazjum numer 1, a w klasach trzecich Kamil Piekarski (na zdjęciu na najwyższym stopniu podium) również z PG 1 w Łapach. Przy Kamilu warto zatrzymać się nieco dłużej, bo wygrał nie tylko rywalizacje biegową. Zwyciężył także w rzucie piłką lekarską i skoku wzwyż. W tej ostatniej konkurencji był bardzo bliski pobicia rekordu. Niestety, niewiele zabrakło, żeby przeskoczyć poprzeczkę na wysokości 173 cm. Kamil do trzech indywidualnych złotych medali dorzucił złoto w drużynowym biegu sztafetowym. Wrócił więc do domu z czterema złotymi medalami. Brawo!

Konkursowi skoku wzwyż dziewcząt towarzyszyły nie mniejsze emocje. W klasach drugich wygrała Marlena Chrabołowska z PG 1, a w klasach trzecich najwyżej skakała Dominika Łapińska również z PG 1 w Łapach.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałych występów, a najlepszym życzymy kolejnych sukcesów sportowych. Dziękujemy wszystkim za udział w zawodach. Do zobaczenia za rok!

Ośrodek Kultury Fizycznej jako organizator zawodów dziękuje:

Dorocie Kondratiuk – Dyrektor ZSM w Łapach,

Sławomirowi Maciejewskiemu – przewodniczącemu Rady Miejskiej w Łapach,

Adamowi Perkowskiemu – nauczycielowi ZSM w Łapach za pomoc w przeprowadzeniu zawodów,

Nauczycielom wszystkich szkół za znakomite przygotowanie zawodników i zawodniczek do zawodów.