Niezwykle ciekawie zapowiada się drugi bieg z cyklu “Koncertowe Bieganie w Łapach – Cztery Pory Roku”, organizowany przez Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach. Bieg zimowy zgromadził na starcie około osiemdziesięcioro biegaczy – wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie w najbliższą niedzielę.

Bieg-wiosna foto

Bieg odbędzie sie 22 kwietnia, zawodnicy wystartują równo o godzinie 12:00 ze stadionu w Łapach. Pobiegną, jak zwykle, przez teren pięknej, wiosną wyjątkowo pięknej, Bindugi. Uroczą, 8,5 – kilometrową trasę, zimą najszybciej, wśród mężczyzn, pokonał Patryk Drężek z Gib, drugi był znany już w Łapach Daniel Bochenko, trzecie miejsce zajął Robert Banaszewski. W kategorii kobiet nie po raz pierwszy wygrała łapianka – Paulina Łapińska, druga na metę przybiegła Magdalena Kaczko, trzecia była Katarzyna Karpacz.

Bieg jest kontynuacją cyklu Grand Prix “Bindugi”, który odbywał się co miesiąc, od grudnia 2016 do listopada 2017 roku. Łapskie biegi zdobyły dużą popularność w regionie, czego dowodem mogą być liczne starty zawodników z Gib, Suwałk, Bielska Podlaskiego i wielu biegaczy z Białegostoku. Swoją popularność zawdzięczają nie tylko wysokiemu poziomi sportowemu, ale również atmosferze – Ośrodek Kultury Fizycznej jako organizator zawsze stara się, żeby biegom towarzyszyło integracyjne spotkanie – grill czy ognisko, podczas których fani biegania mogą bliżej się poznać i wymieniać się doświadczeniami z biegowych tras.

Zapraszamy na najbliższy bieg – w niedzielę, 22 kwietnia, o godzinie 12:00. Do zobaczenia.