To już jest koniec, ale… jaki to był koniec! Emocje w finale Profit Ligi OKF

42313820_626738701056569_829524473106399232_n

Flachowcy, rzutem na taśmę, zwyciężyli w finałowym meczu Profit Ligi Piłkarskich Amatorów OKF. Pokonali KS Niszczyciele. W meczu o trzecie miejsce lepsi od Somsiadów byli Aby Do Przerwy. Wszystkie cztery zespoły dostarczyły nam bardzo dużych emocji. Do rozstrzygnięcia obydwu meczów potrzebna była seria rzutów karnych.

Faworytem finału byli KS Niszczyciele, ale akurat w tym najważniejszym  meczu dopadły ich problemy kadrowe. Flachowcy, jak zwykle, podeszli do meczu w najmocniejszym składzie. I, jak zwykle, skupili się na defensywie. Niszczyciele jako pierwsi zaatakowali i jako pierwsi zdobyli gola. Flachowcy konsekwentnie grali z kontry, nie ryzykując zbytnio nawet w końcówce meczu. Mimo tego, na kilka sekund przed końcem, po długim dośrodkowaniu w pole karne i strzale głową z bliskiej odległości, udało im się doprowadzić do wyrównania. Chwilę później, sędzia zakończył mecz, a do rozstrzygnięcia potrzebna była seria rzutów karnych. W niej lepsi byli Flachowcy, którzy wygrali 2:1.

42260177_626738831056556_1201948109614088192_n

Rzuty karne decydowały też o zajęciu trzeciego miejsca. W regulaminowym czasie gry starcia Aby Do Przerwy z Somsiadami był remis 2:2. Rzuty karne lepiej wykonywali Aby Do Przerwy, którzy trafili dwukrotnie. Somsiadom ta sztuka się nie udała – jeden strzał obronił bramkarz, po drugim piłka poszybowała wysoko nad bramką.

Najlepszym graczem ligi został Grzegorz Grochowski z Flachowców. Wygrana drużyna otrzymała równie piłkę z rąk Huberta Siejewicza, byłego sędziego międzynarodowego, obecnie specjalisty do spraw rozwoju piłki amatorskiej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

42430247_2139191366105234_2844761503922388992_n

42380592_552461168521950_7220769700311990272_n

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w lidze, dziękujemy sponsorom, sędziom i wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej niezwykłej rywalizacji. Takich osób było bardzo wiele, bo w lidze, która rozgrywana była od lipca, wzięło udział 120 zawodników. Dziękujemy: