W niedzielę po raz ostatni wystartują zawodnicy w ramach Biegowego cyklu “Cztery Pory Roku”, organizowanego przez Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach. Faworytów jest dwóch – Patryk Drężek i Paulina Łapińska.

DSCF6884

Wygrać po raz czwarty

Oboje wygrali wszystkie dotychczasowe biegi. Patryk niemal w każdym z nich miał dużą przewagę nad rywalami, a jego najlepszy czas na trasie to 30 minuty i 2 sekundy, co, biorąc pod uwagę dystans, czyli około 8,6 kilometra, jest imponującym wynikiem! Paulina najlepszy czas osiągnęła w biegu zimowym – 37 minut 54 sekundy. Bardzo możliwe, że aura będzie w niedzielę bardziej zbliżona do zimowej niż letniej, więc bardzo możliwe, że warunki sprzyjać będą Paulinie. Wiele do zwycięstwa nie potrzebuje. Nie musi wygrywać, wystarczy że pobiegnie. I jej, i Patrykowi, powinno to do zwycięstwa wystarczyć, choć znając ich podejście, będą chcieli wygrać po raz czwarty. Rywale będą musieli mocno się napracować, żeby zagrozić liderom. Najbliżej tej sztuki, bo w tej sytuacji zwycięstwo będzie sztuką, jest Daniel Bochenko, który w każdym z biegów ustępował Patrykowi Drężkowi o około dwie minuty.

Uczcić Niepodległą

Za każdym razem na starcie biegu staje ponad 60 zawodników z całego województwa. Niektórzy po biegu już myślą o następnym, czego dowodem są komentarze na facebooku. “Stęskniłam się za Wami” – pisze Agnieszka. “Będzie fajnie, wszystkich zapraszamy” – to słowa Darka, “Nie trzeba mnie zapraszać, muszę tam być” – pisze Krzysiek. I na tym nam zawsze zależy – na przyjaznej atmosferze. To tu zawiązują się nowe znajomości, to tu zawodnicy mogą wymienić się doświadczeniami biegowymi. Zawsze staramy się, żeby biegom towarzyszył jakiś motyw. Tym razem nie może być inaczej – będzie biało-czerwono, a wszystko z powodu stulecia Niepodległości Polski. Do kibicowania i uczczenia wyjątkowej rocznicy zapraszamy wszystkich kibiców.

23244525_498946723821180_4711568313076717831_n

Kto był, ten wie, jaka atmosfera towarzyszy biegom. Kto jeszcze jej nie poczuł, niech przyjdzie i zobaczy, jak można bawić się bieganiem.

Początek rywalizacji w niedzielę, 28 października, o godzinie 12:00.

Cztery Pory Roku Finał