45587104_649478735449232_7108590987106058240_n

W piątkowe przedpołudnie na łapskiej Bindudze, około 400 zawodników wzięło udział w III Biegu Niepodległości, zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku, Burmistrz Łap, Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Białymstoku, Nadleśnictwo Rudka, Podlaskiego Kuratora Oświaty i Dom Kultury w Łapach.

Biegi zorganizowano dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Przed biegiem wszyscy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej “Rekord dla Niepodległej”, polegającej na odśpiewaniu o godzinie 11:11 czterech zwrotek hymnu Polski.

Rywalizowano na trzech dystansach – 100 metrów (do 9. roku życia), 500 metrów z przeszkodami (10-14 lat) i 1918 metrów z przeszkodami (uczniowie powyżej 15 lat i służby mundurowe). Poniżej zamieszczamy wyniki (trzy pierwsze miejsca) w poszczególnych kategoriach:

100 METRÓW DZIEWCZĄT

  1. Maria Łapińska (SP Płonka Kościelna)
  2. Emilia Pawenta (Sp Łupianka Stara)
  3. Garbiela Szymkowska (SP Łupianka Stara)

100 METRÓW CHŁOPCÓW

  1. Tomasz Trzeszczkowski (SP 2 Łapy)
  2. Dawid Kutyna (SP 1 Łapy)
  3. Kacper Sak (SP 3 Łapy Osse)

500 METRÓW DZIEWCZĄT

  1. Natalia Roszkowska (SP Płonka Kościelna)
  2. Diana Stypułkowska (SP Płonka Kościelna)
  3. Natalia Sekula (SP 2 Łapy)

500 METRÓW CHŁOPCÓW

  1. Jakub Kulwicki (SP 1 Łapy)
  2. Konrad Zaręba (Sp 2 Łapy)
  3. Maciej Kurzyna (SP Katolicka Łapy)

1918 METRÓW – dziewczęta powyżej 15. roku życia

  1. Garbiela Mozolewska (LO Sokółka)
  2. Anita Kulesza (XIV LO Białystok)
  3. Monika Ławrynowicz (LO Dąbrowa Białostocka)

1918 METRÓW – chłopcy powyżej 15. roku życia

  1. Adam Kosiński (ZSOiZ Ciechanowiec)
  2. Dominik Roszkowski (ZSM Łapy)
  3. Patryk Żamojda (XIV LO Białystok)

1918 METRÓW – służby mundurowe – kobiety

  1. Anna Zeremba (KPP Wys. Maz.)
  2. Anetta Kuryło (SG Białystok)
  3. Katarzyna Sołoniewicz (SG Białystok)

1918 metrów – służby mundurowe – mężczyźni

  1. Arkadiusz Wojno (KPP Wys. Maz.)
  2. Dariusz Tarnacki (SPAP Białystok)
  3. Mariusz Redliński (I Brygada OT Białystok)

Jako współorganizator imprezy, serdecznie dziękujemy za współpracę:

  • Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku
  • Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku
  • Nadleśnictwu Rudka
  • Kuratorium Oświaty w Białymstoku
  • Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Łapach
  • Burmistrz Łap p. Urszuli Jabłońskiej
  • ks. dziekanowi Krzysztofowi Jurczakowi
  • Centrum Integracji Społecznej “Przystań” w Łapach
  • dyrekcji i pracownikom Domu Kultury w Łapach
  • dyrekcji i opiekunom wszystkich startujących szkół