A jak majówka – to może by tak na kajak?

Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę zimy. Jednak niedługo, wierzymy w to,  do tej wyliczanki – przeplatanki dołączy prawdziwe lato (tuż przed XVII Biegiem Ulicznym im. Waldemara Kikolskiego). Jedną z najbardziej atrakcyjnych form aktywnego wypoczynku, którą polecamy, połączonego z obserwacją budzącej się do życia przyrody oraz ciszy i świętego spokoju,  są wycieczki kajakowe. Od najbliższego weekendu (tj. 29 kwietnia) czynna będzie wypożyczalnia kajaków w Uhowie nad Narwią
[singlepic id=2031 w=320 h=240 float=center]
Spływy to nie lada atrakcja turystyczna naszego terenu naznaczonego przez naturę tak wspaniałą rzeką, jaką jest Narew. Problemem zawsze były powroty, najczęściej pod tzw. ,,prąd,, który jest dość silny, a nadmierny wysiłek  niweczy wcześniejsze doznania nakazując, dodatkowo, określony czasem powrót. My (OKF) dysponujemy kajakami, lecz nie mamy możliwości ich transportowania. Wobec tego, wzorem lat ubiegłych, nawiązaliśmy współpracę z prywatnym przedsiębiorcą, który takie czynności wykonać może. Tak powstało przedsięwzięcie pt. ,,KAJAK TAXI,,. Korzyść mają, przede wszystkim, nasi goście.
Już wkrótce, bo od długiego majowego weekendu, nasz Ośrodek uruchamia wypożyczalnię kajaków na plaży miejskiej w Uhowie. Na razie funkcjonować ona będzie w pogodne dni wolne. Jednak każdy, kto chciałby skorzystać z tego typu wypoczynku w innym terminie może zarezerwować kajak, dzwoniąc pod nr. telefonu 85 715 2475 w godzinach od 8 do 15 (dni powszednie), bądź do KAJAK TAXI – 608779333, bądź bezpośrednio do osoby wypożyczającej sprzęt pływający tel. dom  85 7156021; kom. 695624494
Zarówno pracownicy naszego Ośrodka jak i ,,taksówkarz,, oraz osoba wypożyczająca doskonale znają rzekę i jej okolice oraz wszystkie wspaniałe, godne odwiedzenia miejsca.    Jednocześnie udzielimy instruktażu dotyczącego wymogów bezpieczeństwa.
Teraz już można spokojnie się rozsiąść w dobrej jakości kajaku i delektować się widokiem nieskażonej cywilizacją roślinności, wszelakich rodzajów ptactwa, ciszą i … zapomnieć o wszystkich troskach. Sami zadecydujecie Państwo jak daleko będziecie chcieli płynąć i jak długo potrwa Wasza Twoja podróż.
Zapraszamy.
(OKf)