Biegowe Cztery Pory Roku w Łapach – rekordowa zima należy do Patryka Drężka

W niedzielę, 4 lutego, na stadionie w Łapach odbyła się pierwsza edycja tegorocznych zawodów z cyklu Koncertowe Bieganie – Cztery Pory Roku, organizowanych przez Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach. To bieg na trasie o długości 8,5 kilometra, prowadzącej przez wspaniały krajobraz Narwiańskiego Parku Narodowego – łapskiej Bindugi. Cykl organizowany jest po raz pierwszy i zgromadził rekordową liczbę zawodników – wystartowało w nim 70 biegaczy.

DSCF6884To był bardzo budujący widok. 70 biegaczy na trasie grand prix.


Nieobowiązkowy finisz zwycięzcy
Warunki na trasie wymagały od naszych zawodników nie lada przygotowania fizycznego i entuzjazmu, a to utwierdziło nas w przekonaniu, że prawdziwy biegacz przetrwa każde warunki, nawet tornado.  Od początku widać było, że tego dnia mocny będzie Patryk Drężek, który na bieg przyjechał z oddalonej od Łap o 160 kilometrów miejscowości Giby. Na pierwszym okrążeniu biegł razem z Danielem Bochenko i Robertem Banaszewskim, ale jego przewaga z każdym metrem rosła. Na metę wbiegł finiszując w imponującym tempie, choć wcale nie musiał, bo przybiegł z przewagą kilkuset metrów nad drugim Danielem Bochenko i trzecim Robertem Banaszewskim. Rezultat Patryka – 31 minut i 50 sekund – pokazuje, że jest jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w cyklu.

DSCF6885Daniel Bochenko (nr 70) i Robert Banaszewski  (57) na pierwszym okrążeniu prowadzili. Na drugim wyprzedził ich Patryk Drężek (nr 51)

Pierwszą kobietą, która wbiegła na metę, była zwyciężczyni Grand Prix Bindugi 2016/2017, łapianka Paulina Łapińska. Paulina w klasyfikacji ogólnej zajęła 19 miejsce. Druga wśród pań była Magdalena Kaczko a trzecia Katarzyna Karpacz – obie startujące w Łapach po raz pierwszy, jak nas zapewniły z pewnością nie po raz ostatni. Na to liczymy!
Po rywalizacji – integracja
Cieszy nas fakt, że uczestnicy organizowanych przez nas wydarzeń wracają do domów zadowoleni. Rywalizacja, choć jest ważna, schodzi na drugi plan. Szczególną uwagę zwracamy na zasady fair play, a przede wszystkim na atmosferę zawodów. Z racji tego, że w biegu wzięło udział wielu zawodników, którzy po raz pierwszy startowali na trasie Bindugi, po zawodach zorganizowano integracyjne ognisko. Atmosfera była znakomita – oczywiście stworzyli ją uczestnicy. Jesteśmy pełni uznania dla zawodników, że tę niedzielę poświęcili na bieganie w Łapach.

DSC_3652Ognisko integracyjne po biegach. I ciepło, i radośnie

Słowo DZIĘKUJĘ kierujemy do:

 • wyjątkowych kibiców, na których zawsze możemy liczyć – za wspaniały doping,
 • wolontariuszy na czele z Magdaleną Falkowską za bezcenną pomoc,
 • Krzysztofa Koneckiego, za bezcenne zdjęcia. Krzysztof nigdy nie chowa aparatu, zanim nie opuści miejsca sesji.

Wyniki biegu w kategorii mężczyzn

 1. Patryk Drężek – Giby
 2. Daniel Bochenko – Brzozowa
 3. Robert Banaszewski – Łapy
 4. Łukasz Grodzki – Łapy
 5. Jakub Perkowski – Sokoły
 6. Tomasz Bogusz – Brańsk

DSC_3617

Wyniki biegu w kategorii kobiet

 1. Paulina Łapińska – Łapy
 2. Magdalena Kaczko – Białystok
 3. Katarzyna Karpacz – Białystok
 4. Magda Ostapowicz – Wasilków
 5. Elżbieta Papiernik – Białystok
 6. Agnieszka Mróz – Białystok

DSC_3547_01

TERMINY KOLEJNYCH BIEGÓW

 • BIEG WIOSENNY – 22 KWIETNIA 2018
 • BIEG LETNI 22 LIPCA 2018
 • BIEG JESIENNY 28 PAŹDZIERNIKA