Biegowe Grand Prix Bindugi 2017 – ostatnie starcie

Już w najbliższą niedzielę, 5 listopada, punktualnie o 12.00 wystartuje 12 bieg z cyklu Grand Prix. Dotychczasowych jedenaście odbywało się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca począwszy od grudnia 2016, zawsze o tej samej porze i zawsze na tej samej trasie i zawsze  przy odmiennych warunkach atmosferycznych. Przypominamy, że trzeba było przebiec minimum dziewięć z nich, aby być klasyfikowanym w cyklu.  Niezainteresowani ogólną klasyfikacją mogli biegać  treningowo, dla przyjemności i chęci sprawdzenia się na terenowej trasie długości 8, 6 km.
Wszystkie wyniki i spekulacje dotyczące kto jak i z kim podawaliśmy we wcześniejszych informacjach dostępnych na stronie www.okf.lapy.pl bądź na naszym Facebookowym koncie. Dzisiaj chcemy się skupić na organizacji finałowego etapu, który będzie nieco odmienny od wcześniejszych. Wszystko to z troski o komfort uczestników.
Wiadomo, że nie możemy zmienić trasy ani godzin rozgrywania rywalizacji. W związku z tym, że wyliczenie wyników ostatniego biegu a potem ich zsumowanie i podanie jako oficjalnych z całego cyklu wymaga koncentracji i troszkę dłuższego czasu, nie mogliśmy sobie pozwolić, aby zawodnicy oczekiwali na uroczyste zakończenie w listopadowej aurze, dlatego też przenieśliśmy je do hali ZSM w Łapach. Tam też zlokalizowane będą szatnie z których można korzystać już od godz. 10.00. by potem, rozgrzewkowo, udać się na start (stadion), by po zakończeniu biegu,  truchtem pozwalającym odpocząć zmęczonym mięśniom, dotrzeć ponownie do hali. Ten fakt pozwoli też mieszkańcom naszego miasta na bliższe zaznajomienie się z biegaczami, (okazuję się bardzo dobrze przyjętej imprezy  przez kibiców tzw. Bindugi) . Zawodnicy do hali wbiegać będą przez drzwi techniczne (takie duże brązowe,  przy których stawiony będzie ,,chwiej,, żeby nie zapomnieć) by już wewnątrz pokonać jeszcze kilkudziesięciometrowy odcinek wyznaczonej trasy w celu wygospodarowania czasu na przedstawienie biegaczy bliżej (prosimy o nieśpieszne przemieszczanie się).
Ceremonia dekoracji i podsumowania całego cyklu rozpocznie się od złożenia  hołdu twórcom niepodległości naszego kraju pod pobliskim Pomnikiem Niepodległości. Potem rozpocznie się ceremonia podsumowująca Biegowe Grand Prix Bindugi 2017.
[singlepic id=2149 w=320 h=240 float=center]
[singlepic id=2148 w=320 h=240 float=center]
Przypominamy, że działania organizacyjne Ośrodka Kultury Fizycznej w Łapach wsparli:
– Dariusz Gumowski
-, Biegam bo Lubię Łapy,
– wwa 24.eu,
– stowarzyszenie Binduga,
,,Amah,, – Białystok,
– Hurt Detal ,,Sezam,, – Łapy,
– Sklep Ogrodniczy ,,Sosenka,, – Łapy
oraz Urząd Miejski w Łapach i Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach
(OKf)