Dobiegliśmy do mety z Adamem. Po raz trzeci i nie ostatni

W niedzielę o godzinie 11:00 na stadionie w Łapach odbył się kolejny bieg pod hasłem „Do mety z Adamem”, upamiętniający zmarłego w 2017 roku Adama Protasiewicza, byłego dyrektora Ośrodka Kultury Fizycznej w Łapach.

W biegu wzięło udział blisko trzydzieścioro biegaczy i biegaczek, wśród których byli przyjaciele śp. Adama, nauczyciele, przedstawiciele samorządu, wszyscy, którzy Go znali i cenili, oraz biegacze, regularnie biorący udział w imprezach, wymyślonych przez naszego zmarłego kolegę . „To dzięki Niemu w ogóle zacząłem biegać. Namówił mnie, żebym zaczął, i tak trwa to do dziś. Zawdzięczam Adamowi naprawdę dużo”mówił przed biegiem jeden z jego uczestników. Symboliczny odcinek trasy pokonali także przyjaciele śp. Adama z Łapskiego Towarzystwa Rowerowego „Peleton”. Wszystko to świadczy o tym, jak bardzo cenionym człowiekiem były dyrektor OKF-u.

Przed biegiem, w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łapach odprawiona została msza za duszę śp. Adama Protasiewicza. Po biegu wspólnie pomodliliśmy się nad grobem naszego kolegi, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Na pewno spotkamy się jeszcze za rok.

Dziękujemy, jako organizator, Rodzinie śp. Adama za zaszczycenie nas swoją obecnością – żonie Malgorzacie, synowi Jakubowi z żoną, córce Katarzynie. Dziękujemy za obecność Pani Sekretarz Joannie Micocie, dziękujemy wszystkim, którzy wspomnieli w ten sportowy sposób wyjątkową postać dla łapskiego sportu, jaką był Adam Protasiewicz.

Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach