Dobry i zły dzień MKW 96 – “MECZYCHO” z Aby Do Przerwy. Smutek Flachowców

Hitowe mecze nie zawiodły – starcie lidera z wiceliderem (KS Niszczycieli i Flachowców) było ciekawe, ale prawdziwa piłkarską ucztę zapewnili kibicom zawodnicy Aby Do Przerwy i MKW 96.

GŁÓWNY SPONSOR ROZGRYWEK BIURO RACHUNKOWE TOMASZ KOZICZ

Aby Do Przerwy grali z nożem na gardle, ich porażka mogła oznaczać praktycznie pozbawienie szans na awans do półfinału. Mecz rozpoczęli odważnie, próbując od początku atakować bramkę rywali. Podczas próby rozgrywania jednej z akcji, MKW założyli pressing, obrońcy zmuszeni byli do wycofania piłki do bramkarza, który źle przyjął piłkę. Chcąc naprawić swój błąd próbował wybić futbolówkę, ale ta odbiła się od zawodnika MKW i wpadła do bramki (VIDEO).

Była to jednak ostatnia bramka MKW 96 w tym meczu. Aby Do Przerwy grali solidnie w obronie, wykorzystując swoje okazje do zdobycia gola. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Aby Do Przerwy, a licznie zgromadzeni na trybunach kibice mieli w tym meczu wszystko – walkę, piękne bramki, dużo sytuacji strzeleckich, wysokie tempo gry. Mimo porażki, MKW 96 zapewnili sobie awans do półfinału. W ostatnim meczu otrzymają walkower za mecz z wycofanym TS Mars a wyniki innych wtorkowych spotkań ułożyły się po myśli MKW.

Przed tym spotkaniem pisaliśmy, że Aby Do Przerwy są najlepiej ubraną drużyną w lidze. Już nie są. To miano zyskał teraz ich wtorkowy rywal, który na mecz wyszedł w nowym, okazałym komplecie strojów. Zobaczcie sami.

Szansę na awans zachowali Bad Boys, którzy pokonali Drużynę Pierścienia 4:2. Ich sytuacja jest klarowna – jeśli wygrają ostatni mecz z Kowalami, awansują na pewno do półfinału. Jeśli nie – pożegnają się w ligą.

Największymi przegranymi wtorkowych meczów są Flachowcy, którzy nie wygrali trzeciego meczu z rzędu (2 porażki i 1 remis). Tym razem ulegli liderowi, KS Niszczycielom, choć przez wiele momentów tego meczu przeważali. Flachowcy rozegrali już wszystkie ligowe mecze i musza oglądać się teraz na wyniki innych spotkań w ostatniej kolejce. Obecnie są na czwartym miejscu w tabeli. Mogą na czwartym miejscu pozostać, ale tylko w przypadku wygranej Kowali z Bad Boys lub remisu w tym pojedynku oraz wygranej Aby Do Przerwy z A Jednak. KS Niszczyciele wygrali fazę grupową. Teraz czekają tylko na swojego półfinałowego rywala.

Poniżej zestawienie wyników z wtorku, tabela (z uwzględnieniem walkowera dla MKW 96 za mecz z TS Mars w ostatniej kolejce), oraz harmonogram meczów w ostatniej kolejce.