Finałowy bieg “Cztery Pory Roku” – kto okaże się najlepszy w cyklu?

W niedzielę o 12:00 ze stadionu w Łapach w piękną, nadnarwiańską trasę biegową, wyruszy kilkudziesięciu najlepszych biegaczy w regionie. Będą walczyć o triumf nie tylko w jesiennym biegu, ale w całym cyklu, trwającym od wiosny.

Faworytami wśród mężczyzn są Kuba Perkowski, Artur Jamiołkowski, Łukasz Grodzki i Dariusz Grabała. Wszyscy wystartowali dotąd w trzech biegach i jeśli pobiegną po raz czwarty, to prawdopodobnie między nimi rozegra się walka o zwycięstwo.

Obecnie na prowadzeniu jest Artur Jamiołkowski (numer 57 na zdjęciu) z łącznym czasem 1 godzina 37 minut 13 sekund. Drugi Kuba Perkowski jest o ponad minutę za nim (1 godzina, 38 minut, 26 sekund). Podium zamyka póki co Dariusz Grabała z łącznym czasem 1 godzina 40 minut 44 sekundy. Dwa biegi wygrał dotąd Kuba Perkowski, ale największa przewaga, jaką miał nad Arturem, wynosiła 30 sekund. Tym razem musi pobiec szybciej o ponad minutę. Zadanie trudne, ale nie niewykonalne.

 

Wśród kobiet zdecydowaną faworytką pozostaje Paulina Łapińska (na zdjęciu poniżej), która ma łączny czas 1 godzina 53 minuty i 32 sekundy, i jest on lepszy od czasu drugiej Barbary Antonienko-Płoszczuk o ponad 11 minut! Jeśli Paulina pobiegnie, prawdopodobnie wygra w całym cyklu, triumfowała bowiem w każdym z dotychczasowych, tegorocznych biegów.

Wszystkich tych, którzy chcą pobiec w pięknej scenerii nadnarwiańskiej Bindugi, na odcinku około 8 kilometrów, zapraszamy do biura zawodów, które otwarte będzie w niedzielę od 11:00 do 11:40. Będzie można zapisać się na bieg już na miejscu. Przypominamy, że udział w zawodach jest bezpłatny.

Po zakończeniu zawodów dokonamy dekoracji najlepszych zawodników i zawodniczek.

Zapraszamy także kibiców do dopingowania zawodników. Można połączyć kibicowanie z niedzielnym, aktywnym spacerem po stadionie.

FOTO: Krzysztof Konecki