III kolejka "Termobud" Łapy Ligi Piłkarskich Amatorów. Piętno faworyta

Chyba nikt już w tej edycji ligi nie chce, by mówiono o nim “faworyt”. Takie miano zyskała najpierw drużyna TOS-u, następnie FC Goń Go Po Wsi. Obie ekipy w trzeciej kolejce ligi przegrały swoje mecze. Jedynie Aby Do Przerwy broni się dzielnie przed porażką i wyrasta na kolejnego faworyta, co być może nie wróży im dobrze. W trzeciej kolejce, wraz z ekipą A Jednak, Aby Do Przerwy stworzyli chyba najciekawsze widowisko spośród wszystkich dotychczasowych meczy. W innych meczach też nie zabrakło emocji i goli.
[singlepic id=2098 w=320 h=240 float=center]
No Yes Fast, którzy po dwóch kolejkach byli bez punkty, w pierwszym czwartkowym meczu zagrali z liderem, FC Goń Go Po Wsi. Faworyt był w tym meczu jeden, ale już nie po raz pierwszy okazało się, że w tej edycji ligi wszystko się może zdarzyć. Nazwa No Yes Fast wreszcie oddała charakter tej drużyny. Chłopaki zagrali szybki futbol “na tak” i wygrali 3:1. FC Goń Go Po Wsi pierwszy raz zasmakowali porażki.
Drugie czwartkowe starcie to mecz TOS-u z Drink Teamem. Kibice obejrzeli w tym meczu aż 9 goli. Strzelanie rozpoczął Łukasz Minow, piękną bramką z wolnego (do obejrzenia na naszym facebooku). Drink Team jednak szybko odpowiedział, a następnie wyszedł na prowadzenie i do przerwy wygrywał 3:1. Obraz gry po przerwie niewiele się zmienił, a kolejne bramki dla Drink Teamu odbierały wiarę TOS-owi na jakiekolwiek punkty w meczu. Ostatecznie Drink Team wygrał wysoko – 7:2.
W piątkowe, deszczowe popołudnie, rozegrane zostały trzy mecze. Jako pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy FC Józwy i Ale Grają. Od początku lepszą drużyną była FC Józwy. W 7 minucie objęli prowadzenie, po golu Draguna z rzutu karnego. Drugiego gola, po ładnej wymianie podań, dorzucił Falkowski. W drugiej połowie padł trzeci gol dla FC Józwy. Ale Grają stać było już tylko na trafienie honorowe. FC Józwy – Ale Grają 3:1.
Deszcz nie przestawał padać, a zawodnicy nie przestawali strzelać. W kolejnym meczu padło aż 8 goli. Niestety dla przegranych, czyli ekipy Ptaki Latają Kluczem, strzelała je tylko jedna drużyna – Flachowcy. Nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem Ptaków Latających Kluczem i wygrali wysoko 8:0.
Niech żałują ci, którzy wystraszyli się deszczu i nie zostali na Orliku do końca rozgrywek. Ostatni piątkowy mecz to najciekawsze starcie, jakie dotąd oglądaliśmy w tej edycji ligi. Aby Do Przerwy i A Jednak stworzyli znakomite widowisko. Lepiej zaczęli Aby Do Przerwy, którzy po kilkunastu minutach prowadzili 2:0. Pierwszego gola strzelili z rzutu wolnego, drugi gol padł po szybkiej wymianie podań, którą zakończył, strzałem do pustej bramki, Adam Wróblewski. A Jednak szybko odpowiedzieli. Gola z rzutu wolnego (z własnej połowy!) strzelił Adrian Wyszomierski. Za chwilę był już remis, a kilka minut później A Jednak prowadzili już 3:2, po dobrze wykonanym rzucie wolnym, zakończonym strzałem głową. Aby Do Przerwy nie odpuszczali i doprowadzili do remisu. Było 3:3. Wtedy A Jednak zaprzepaścili znakomitą okazję. Wymienili kilka podań na połowie przeciwnika, wymanewrowali obrońców rywali i… nie trafili z trzech metrów do pustej bramki. Jeśli ktoś miał wtedy w głowie starą piłkarską prawdę, że “niewykorzystane sytuacje się mszczą”, to szybko znalazł jej potwierdzenie na boisku. Na kilka minut przed końcem meczu, w zamieszaniu w polu karnym A Jednak, najlepiej odnalazł się Łukasz Kul, który z kilku metrów trafił do bramki, dając wygraną swojemu zespołowi. A Jednak – Aby Do Przerwy 3:4.

Tabela “Termobud” Łapy Ligi Piłkarskich Amatorów OKF 2017 po III kolejce

miejsce

drużyna mecze punkty bramki

1.

Aby Do Przerwy

3

9

13-7

2.

FC Goń Go Po Wsi

3

6

12-6

3.

Flachowcy

3

4

13-9

4.

Drink Team

3

4

11-7

5.

A Jednak

3

4

8-6

6.

Ale Grają

3

4

6-7

7.

FC Józwy

3

3

4-8

8.

TOS

3

3

6-11

9.

Ptaki Latają Kluczem

3

3

9-17

10. No Yes Fast

3

3

5-11

Najlepsi strzelcy

liczba goli

zawodnik drużyna

5

Michał Kulesza FC Goń Go Po Wsi

4

Adam Wróblewski Aby Do Przerwy

4

Piotr Ożarowski Flachowcy

4

Jakub Perkowski Drink Team

4

Daniel Martyniak Ale Grają

IV kolejka

godz.

dzień

mecz

18:40

czwartek,27.07

No Yes Fast – FC Józwy
19:20

czwartek,27.07

FC Goń GO Po Wsi – Flachowcy
18:00

piątek, 28.07

Ale Grają – Aby Do Przerwy
18:40

piątek, 28.07

Ptaki Latają Kluczem – TOS
19:20

piątek, 28.07

A Jednak – Drink Team

KOMUNIKATY:
W II kolejce zweryfikowano wynik meczu A Jednak – FC Józwy (2:4) na walkower dla zespołu A Jednak. W drużynie FC Józwy zagrał zawodnik nieuprawniony do gry.
W II kolejce zweryfikowano wynik meczu TOS – Aby Do Przerwy (2:0) na walkower dla Aby Do Przerwy. W drużynie TOS-u grał zawodnik nieuprawniony do gry.
(OKf)