"Jedynka" zwycięża tegoroczną Olimpiadkę Kubusia Puchatka

Wygrali cztery z sześciu konkurencji i zasłużenie zajęli pierwsze miejsce. Reprezentacja Szkoły Podstawowej numer 1 tego dnia nie miała sobie równych. Chociaż żadnego punktu nie zdobyła łatwo, bo każda drużyna pokazała siłę, szybkość i zaangażowanie na bardzo wysokim poziomie!

olimpiadka 1


Zmagania odbyły się na łapskim Orliku, przy temperaturze sięgającej 30 stopni w cieniu. Tym większe należą się brawa wszystkim zawodnikom, którzy stanęli do rywalizacji. A zadania do wykonania wymagały dużego wysiłku. W formie wyścigu  rzędów odbyła się sztafeta, wyścig z przetoczeniem piłki, wyścig z przełożeniem szarfy i tak zwane “sadzenie kartofelków”. Wszystko jak najszybciej, jak najbardziej precyzyjnie. W trzech z czterech tego typu konkurencji najlepsza była Szkoła Podstawowa numer 1. Zresztą podobnie było w skoku łączonym. Tylko w dwóch konkurencjach lepsze były inne drużyny  – wyścig z szarfą wygrała Szkoła Podstawowa numer 3, a w przeciąganiu liny triumfowała, po zaciętym finale z SP Uhowo,  Szkoła Podstawowa w Łupiance Starej. Radość zawodników tej drużyny było słychać na pewno aż w samej Łupiance…a może jeszcze dalej.

olimpiadka 3

Radości tego dnia było więcej – każda drużyna otrzymała puchar, każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal i drobny upominek ufundowany przez sklep “NORIS” w Łapach, który każdego roku sprawia dzieciom wielką satysfakcję! Dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim szkołom i ich dyrekcjom oraz nauczycielom za udział w zawodach i mówimy Wam – do zobaczenia za rok!

Końcowa klasyfikacja:

  1. Szkoła Podstawowa numer 1 w Łapach
  2. Szkoła Podstawowa numer 2 w Łapach
  3. Szkoła Podstawowa w Łupiance Starej
  4. Szkoła Podstawowa numer 3 w Łapach Osse
  5. Szkoła Podstawowa w Uhowie
  6. Szkoła Podstawowa w Płonce Kościelnej

34062500_1962067890523795_6077581137058725888_n

OKF Łapy