Każdy może wygrać z każdym w Lidze Piłkarskich Amatorów

W czwartek i piątek rozegrana została druga kolejka “Termobud” Łapy Ligi Piłkarskich Amatorów OKF 2017. Liderzy po pierwszej kolejce, czyli Ptaki Latają Kluczem i Aby Do Przerwy, nie zdobyli punktów. Drugie zwycięstwo dało ekipie FC Goń Go Po Wsi prowadzenie w tabeli. Za ich plecami, również z dorobkiem sześciu punktów, jest TOS.
[singlepic id=2094 w=320 h=240 float=center]
W czwartek na Orliku licznie zgromadzeni kibice obejrzeli dwa mecze. Ale Grają, po bardzo wyrównanym i trzymającym w napięciu meczu, nieznacznie pokonali No Yes Fast 3:2. W drugim meczu różnica między drużynami była znacznie bardziej widoczna – FC Goń Go Po Wsi wygrali wysoko, bo 9:2, z Ptaki Latają Kluczem.
Pierwsze piątkowe starcie to mecz Drink Teamu z Flachowcami. Na boisku – dużo walki i nerwów, bo i wynik cały czas był “stykowy”. Do przerwy, po dwóch golach Bartka Supińskiego, Drink Team prowadził 2:1. Po przerwie lepiej zagrali Flachowcy i skończyło się na remisie 3:3.
W drugim meczu zmierzyli się znani, łapscy, doświadczeni zawodnicy. TOS zagrał z Aby Do Przerwy. Początek meczu to przewaga TOS-u, udokumentowana bramką Bartka Perkowskiego. W drugiej części mecz był bardziej wyrównany, ale gola znów strzelił TOS. Piłkę kilkukrotnie wybijaną z bramki przez obrońców Aby Do Przerwy, ostatecznie w siatce umieścił Paweł Halicki. Aby Do Przerwy zabrakło sił, by odrobić straty, i zmienników, którzy mogliby “pociągnąć” grę. TOS – Aby Do Przerwy 2:0.
Warto było czekać na ostatni mecz. Pojedynek A Jednak z FC Józwy to prawdziwy rollercoaster. A Jednak grali znacznie lepiej w pierwszej części meczu, po której prowadzili 1:0. Na początku drugiej połowy podwyższyli na 2:0 i wydawało się, że jest “pozamiatane”. Dopiero wtedy w piłkę zaczęli grać zawodnicy FC Józwy. Do końca walczyli o zwycięstwo i zostało to nagrodzone. Cztery strzelone bramki dały im wygraną i uznanie w oczach kibiców i rywali.