KOMUNIKAT: Narwiański Triathlon Bagienny 2020

Informujemy, że jako organizator Narwiańskiego Triathlonu Bagiennego, podjęliśmy decyzję o odwołaniu imprezy w 2020 roku. 

Bardzo zależało nam na tym, aby impreza w tym roku się odbyła. Liczyliśmy, że sytuacja w kraju, spowodowana COVID-19, uspokoi się na tyle, że będziemy mogli zorganizować i przeprowadzić triathlon. Niestety, z uwaga na pojawiające się codziennie przypadki zakażenia koronawirusem w całej Polsce, również w naszym regionie, zmuszeni jesteśmy podjąć tę trudną decyzję.

Tego dnia do Uhowa przyjeżdżają zawodnicy nie tylko z Łap i  okolic – gościmy zawodników z całej Polski. Nie chcemy podejmować ryzyka, związanego z możliwością zachorowania któregokolwiek z uczestników tej imprezy.

Zorganizowanie Narwiańskiego Triathlonu Bagiennego w obecnej sytuacji, przy konieczności zachowania rygorystycznych obostrzeń higienicznych, byłoby dla nas bardzo trudne ze względu na specyfikę wydarzenia, które nie odbywa się w jednym miejscu. Zawodnicy, jadąc rowerem, czy biegnąc, korzystają również z przestrzeni publicznej. Trudno byłoby nam zapewnić bezpieczeństwo również kibiców, którzy zawsze dopingowali zawodników na całej trasie wyścigu.

W tej sytuacji, z żalem musimy stwierdzić, że to TYLKO SPORT i tylko zabawa.  Liczymy na to, że zdrowi spotkamy się bez żadnych przeszkód w 2021 roku. Do zobaczenia.

Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach