Łapy dwunastym zawodnikiem Jagiellonii!

IMG_20181211_174530

Pełna sala przywitała gwiazdy piłkarskiej Jagiellonii Białystok. Na spotkanie z kibicami, pod hasłem “Łączymy moce z Łapami”, przyjechali Arvydas Novikovas, Guilherme i Marko Poletanović.

Pod ostrzałem pytań

Pierwszy z nich ma w tym sezonie na koncie najwięcej goli w barwach Jagi, drugi – najwięcej asyst w tym sezonie, trzeci został wybrany do jedenastki poprzedniej kolejki Ekstraklasy. Takie gwiazdy trzeba było powitać po gwiazdorsku. Kibice ubrani w barwy gromkimi oklaskami powitali zawodników, a po oficjalnym przedstawieniu naszych gości wspólnie odśpiewano hymn żółto-czerwonych. W kolejnej części spotkania można było zadawać zawodnikom pytania. Chętnych do tego było tylu, że gdyby wszystkim to umożliwiono, siedzielibyśmy w sali św. Józefa do północy.

IMG_20181211_175535

Kibice ciekawi byli m.in. tego, czy pogłoski o transferze Novikovasa do Legii są prawdziwe. Piłkarz uspokoił wszystkich, że obecnie nie prowadzi rozmów z innym klubem. Młodsi fani pytali o najpiękniejsze gole, jakie zdobywali zawodnicy, czy o to, co trzeba zrobić, żeby zostać takim “znanym piłkarzem”. Odpowiedź nie mogła zdziwić. -Trzeba na pewnym etapie poświęcić piłce nożnej wszystko, odpuścić sobie wyjścia z kolegamiodpowiedział Novikovas. Jedno z pytań do Marko Poletanovića dotyczyło dopingu, prowadzonego przez kibiców w Serbii i Polsce. -Kibice w Serbii są głośni i fanatyczni, ale tylko w trzech, czterech klubach. Tutaj jest tak wszędzie – wyjaśnił Serb. Jedna z fanek, z racji tego, że tylko jeden piłkarz mówił dobrze po polski, zapytała, jak im idzie nauka naszego języka. -Bardzo dobrze – powiedział Poletanović. -A mi bardzo niedobrzerozbawił wszystkich Guilherme.

W piątek Łapy na mecz

26 biletów rozdali zawodnicy na piątkowy mecz Jagiellonii z Zagłębiem Lubin, ale… żeby bilety otrzymać, trzeba było wykazać się wiedzą na temat klubu i drużyny. Kto zdobył zwycięską bramkę w finale Pucharu Polski w 2010 roku? Przy jakiej ulicy mieści się stadion Jagiellonii? Kto jest trenerem drużyny? – pytania dla kibiców “Pszczółek” nie mogły być problemem. Wszyscy odpowiedzieli prawidłowo, dlatego na piątkowym meczu w Białymstoku zasiąść powinna liczna grupa Łapian. Po tej części zawodnicy i Agnieszka Klim, dyrektor działu marketingu klubu, wraz z Emilem Kamińskim, menadżerem “Jagi”, przekazali na ręce Burmistrza Łap, Krzysztofa Gołaszewskiego, koszulkę z numerem 12 i napisem “Łapy”. – Koszulka zawiśnie w centralnym miejscu urzędupowiedział Burmistrz Gołaszewski.

IMG_20181211_183650

Najważniejsze jednak czekało wszystkich na końcu spotkania, kiedy można było podejść do piłkarzy, zbić “piątkę”, zrobić sobie zdjęcie i wziąć autograf. Kolejka do zawodników nie miała końca. Widać było, że nie tylko kibicom sprawia to dużo radości. Guilherme, Novikovas i Poletanović chętnie u z uśmiechem na twarzy składali podpisy na koszulkach, kartach czy szalikach młodszych i starszych sympatyków. I tak przez dwie godziny… superbohaterowie łączyli moce z Łapami!

Dziękujemy wszystkim fanom za obecność na spotkaniu, oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego organizacji:

– Ks. Waldemar Krzywiński, Proboszcz Parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Łapach,

– Burmistrz Łap, Krzysztof Gołaszewski,

– Barbara Dzierżek – Prezes Stowarzyszenia “Petrus” Łapy,

– Emil Kamiński – specjalista ds. marketingu i komunikacji Jagiellonii Białystok,

– Wspólnoty parafialne przy parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Łapach.