Łapy Osse w tenis mocne! Turniej „Pongori by Decathlon Cup”

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łapach Osse, tak jak przed rokiem, zdominowali rywalizację w ramach turnieju tenisa stołowego „Pongori by Decathlon Cup”. Turniej zorganizował Ośrodek Kultury Fizycznej przy współpracy ze sklepem sportowym Decathlon z Białegostoku.

Zanim jednak oficjalnie rozpoczęto turniej, grę pokazową rozegrali Burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski z menadżerem Decathlon Białystok – Maciejem Łapińskim. Zobaczcie sami!

Zawody otwarte. ✋ Uroczysta, pierwsza wymiana pomiedzy Burmistrzem Łap Krzysztofem Gołaszewskim a Maćkiem Łapińskim, menadżerem Decathlon Białystok. ???

Opublikowany przez Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach Środa, 11 grudnia 2019

 

W turnieju wzięło udział 20 dziewcząt i 23 chłopców. 53 pingpongistów w jednym czasie i w jednej hali – to wynik naprawdę imponujący i widok bardzo przyjemny. Trzy godziny rywalizacji, pełnej długich wymian, emocji – nerwów, radości i, niestety również smutku – nie przyniosły mocno zaskakujących rozstrzygnięć.

Wśród chłopców wszystkie cztery najwyższe miejsca zajęli zawodnicy z Łap Osse. Mąło tego, jest to ta sama czwórka, co przed rokiem. Miejscami zamienili się tylko trzeci w tym roku Bogumił Gąsowski z czwartym Kamilem Kropiewnickim. Przed rokiem było odwrotnie – Bogumił był czwarty, a Kamil ukończył turniej na trzecim miejscu.

Zwyciężył Przemysław Kmita – stawiany w roli faworyta jeszcze przed turniejem. W finale trudne warunki postawił mu Michał Jabłoński, ale o jednego seta lepszy był Przemek. Wygrał 3:2. oto fragment finałowego pojedynku.

Finał chłopców. ✋ Poziom naprawdę wysoki! ?

Opublikowany przez Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach Środa, 11 grudnia 2019

Rywalizację dziewcząt zwyciężyła Natalia Rafałko z Płonki Kościelnej. Drugie i trzecie miejsce zajęły zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Uhowie – druga była Maria Grabowska, trzecia – Julia Choińska. Na czwartym miejscu rywalizację zakończyła Małgorzata Kmita. Najlepsi zwodnicy i zawodniczki otrzymali nagrody rzeczowe oraz puchary i dyplomy. Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom za sportowe podejście do rywalizacji i zaangażowanie w grę. Widzimy się za rok.

KLASYFIKACJA CHŁOPCÓW

1. Przemysław Kmita

2. Michał Jabłoński

3. Bogumił Gąsowski

4. Kamil Kropiewnicki

wszyscy z SP 3 Łapy Osse

KLASYFIKACJA DZIEWCZĄT

1. Natalia Rafałko (SP Płonka Kościelna)

2. Maria Grabowska (SP Uhowo)

3. Julia Choińska (SP Uhowo)

4. Małgorzata Kmita (SP 3 Łapy Osse)

Serdeczne podziękowania za wsparcie kierujemy do:

– Decathlon Białystok i menadżerowi sklepu Maciejowi Łapińskiemu za wsparcie organizacyjne, ufundowanie nagród rzeczowych i użyczenie zawodnikom sprzętu sportowego, który był testowany podczas turnieju;

– Dyrekcji Szkoły Podstawowej numer 1 w Łapach, Panu Danielowi Gołaszewskiemu i Pani Ewie Niewińskiej za współorganizację, udostępnienie sali sportowej, bardzo dobrą współpracę i życzliwość

Dyrekcji wszystkich szkół, które wzięły udział w turnieju

– Nauczycielom za przygotowanie zawodników i udział w zawodach

OKF Łapy