Liga Halowej Piłki Nożnej, ćwierćfinały – tylko Kowale znacznie bliżej półfinału

W pierwszych meczach ćwierćfinałowych Profit Łapy Ligi Halowej Piłki Nożnej OKF 2017/2018 doszło do czterech bardzo wyrównanych meczów. Tylko Kowale wypracowali sobie trzybramkową przewagę w meczy z Kwartylami.

DSC_0414


W pierwszym meczu ZSM Łapy zmierzyli się z Tiki Taką, która tego dnia była bardzo dobrze dysponowana. ZSM popełnił wyjątkowo dużo błędów i mimo że był faworytem, musiał do ostatnich sekund walczyć o dobry rezultat. Ostatecznie udało się go osiągnąć – wygrana 4:3 to niewielka, ale ważna, zaliczka. W drugim meczu również jednobramkową przewagę przed drugim meczem uzyskali MKW 96, którzy mogli wygrać większą różnicą bramek, bo z Aby Do Przerwy prowadzili w pewnym momencie 3:0. W drugiej połowie Aby Do Przerwy rzucili się do odrabiania strat i zrobili to skutecznie (strzelili trzy bramki, tracąc jedną), dzięki temu przed drugim meczem wciąż mogą myśleć o awansie.

Trzecie spotkanie to bardzo wyrachowana gra – ani Flachowcy, ani T.O.S. nie chcieli zaryzykować i skupili się głównie na obronie. Z czasem obie drużyny zaczęły atakować odważniej, czego efektem były po dwie bramki strzelone. Remis oznacza, że o awansie do półfinału zadecyduje wynik drugiego meczu. W ostatnim meczu zwycięzcy grupy B, Kowale, wypracowali największą zaliczkę spośród wszystkich zespołów – pokonali Kwartyle 4:1. Ozdobą meczu była bramka Piotra Kikolskiego, który strzałem niemal z połowy boiska umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Kwartyli. Koledzy dołożyli jeszcze trzy trafienia, a Kwartyle tylko raz pokonali bramkarza Kowali. Ostateczny wynik – 4:1 dla Kowali.

WYNIKI ĆWIERĆFINAŁÓW

ZSM Łapy – Tiki Taka 4:3

MKW 96 – Aby Do Przerwy 4:3

Flachowcy – T.O.S. 2:2

Kwartyle – Kowale 1:4

REWANŻE (23 lutego, hala ZSM w Łapach)

18:00  Kowale – Kwartyle

18:40 Aby Do Przerwy – MKW 96

19:20 T.O.S. – Flachowcy

20:00 Tiki Taka – ZSM Łapy