Młodzi biegacze uczcili rocznicę odzyskania Niepodległości

Sto pierwszą rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, blisko 200 młodych biegaczy uczciło na sportowo. Niepodległościowe Biegi Przełajowe, organizowane przez Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach, odbyły się we wtorek na łapskim stadionie.

W zawodach wzięły udział reprezentacje wszystkich siedmiu szkół z gminy Łapy oraz dwóch szkół średnich (LO Łapy i ZSM Łapy). Poziomu i zaangażowanie startujących trudno jest wiarygodnie opisać, najlepiej odda to przykład Kacpra Kuleszy z Katolickiej Szkoły Podstawowej, który wystartował w takim tempie, że aż zgubił buta. Chyba jednak tego nie zauważył, bo przebiegł w jednym bucie cały dystans, zajmując trzecie miejsce i zdobywając brązowy medal!

Wyniki Niepodległościowych Biegów Przełajowych

To właśnie zawodnicy z Katolickiej Szkoły Podstawowej najczęściej, bo cztery razy, stawali na trzecim stopniu podium. Dorzucili do tego dwa złote medale i jeden srebrny. Z dorobkiem siedmiu medali zajęli jednak drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zostali wyprzedzeni przez Szkołę Podstawową numer 2, której uczniowie również zdobyli 7 medali, ale o jeden złoty więcej (3 złote, 3 srebrne, 1 brązowy). Co istotne, każda reprezentacja miała na koncie przynajmniej jeden krążek. Biegi odbywały się w pięciu kategoriach (od klasy czwartej do ósmej), z podziałem na chłopców i dziewczęta.

Wtorkowe biegi były początkiem gminnych obchodów 101. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Druga część obchodów rozpocznie się 11 listopada od godziny 12:00 na cmentarzu w Łapach.

Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom za udział w zawodach, a nauczycielom dziękujemy za przygotowanie biegaczy do startu. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni.

Dziękujemy za wsparcie biegów:

  • Burmistrzowi Łap Krzysztofowi Gołaszewskiemu
  • Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Łapach Sławomirowi Maciejewskiemu
  • Mariuszowi Gołaszewskiemu – Radnemu Powiatu Białostockiego i Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Płonce Kościelnej
  • Danielowi Gołaszewskiemu – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej numer 1 w Łapach
  • Dariuszowi Rydzewskiemu – Wicedyrektorowi Szkoły Podstawowej numer 1 w Łapach
  • Andrzejowi Rogowskiemu – Radnemu Rady Miejskiej w Łapach
  • Dyrekcji i nauczycielom wszystkich startujących szkół: SP 1 w Łapach, SP 2 w Łapach, SP 3 w Łapach Osse, SP Katolickiej, SP w Płonce Kościelnej, SP w Uhowie, SP w Łupiance, Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach, Liceum Ogólnokształcącego w Łapach.

GALERIĘ ZDJĘĆ I INNE INFORMACJE ZNAJDZIECIE NA NASZYM FACEBOOKU.

Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach