W OKF nie liczą godzin ni lat. Aktywność od juniora do seniora

Sport jest dla wszystkich, niezależnie od wieku. Z takiego założenia wychodzimy  w Ośrodku Kultury Fizycznej. Piłkarskie Przedszkole dla najmłodszych oraz “Seniorzy w grze” w Dziennym Domu “Senior+” w Łapach, to aktywna, sportowa zabawa, która cieszy tak samo bez względu na wiek
“Stare” dla młodszych
Piłkarskie Przedszkole to zajęcia z historią. Kilka lat temu postanowiliśmy zorganizować bezpłatne zajęcia piłki nożnej dla najmłodszych, a efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Początkowe, prowadzone przez ładnych parę lat, przez trenera Giuseppe De Clemente, znanego w Łapach jako Pepe, i naszego instruktora, Grzegorza Niwińskiego, ściągały tłumy. Trenerzy nie mieli łatwego zadania, kiedy na boisku pojawiło się około czterdzieścioro rozbawionych, rozbieganych i czasami, ale tylko czasami, niesfornych przedszkolaków. Dali jednak radę, a zajęcia na tyle przypadały co roku do gustu dzieciom i rodzicom, że kontynuujemy je do dziś, a ci, którzy w pierwszym roku zajęć testowali cierpliwość trenerów, dziś są prawie dorośli, i grają w piłkę w lokalnych klubach. Grają pod okiem chociażby trenera Leszka Piwki, który również sprawdził się w roli piłkarskiej pana ,,przedszkolanki,,.
Obecnie zainteresowanie nauką gry w piłkę poprzez zabawę jest tak samo duże. Zmienił się tylko prowadzący zajęcia, którym jest  Bartosz Ksepka. Frekwencja wciąż dopisuje. Na pierwsze, letnie zajęcia na Orliku, przyszło ponad trzydzieścioro młodych adeptów na piłkarzy. Podobno tą wesołą grupę dzieciaczków słychać było po drugiej stronie miasta… na którą, zresztą, przenieśliśmy się teraz, na sezon zimowy. Dzieci z rocznika 2011 i młodsze trenują w każdy wtorek i czwartek o godzinie 17:30 w sali Szkoły Podstawowej numer 1 w Łapach. Nasze główne założenie podczas zajęć to nauka poprzez zabawę, a hasło naszej grupy, które zawsze wykrzykujemy przed treningiem i po nim, brzmi “piłka fajna sprawa, piłka to zabawa”. Zapraszamy wszystkich chętnych. I jeszcze jedno – to nic nie kosztuje.
“Nowe” dla starszych
Kolejną grupą do której dotarliśmy w tym roku, to seniorzy. Zaproponowaliśmy, w ramach akcji “Seniorzy w grze”, zajęcia sportowo-rekreacyjne podopiecznym Dziennego Domu “Senior+” w Łapach. I, jak to się potocznie mówi – “chwyciło”. Wspólnie, co tydzień, staramy się pokazać, że sport to nie tylko bieganie, granie w piłkę nożną, czy podnoszenie ciężarów.
Udowadniamy, że sport zaczyna się od chęci i zaangażowania. A tego łapskim seniorom absolutnie nie można odmówić. Co tydzień chętnie przystępują do zajęć, z pełnym zaangażowaniem, biorąc udział w różnych zadaniach i ćwiczeniach. A co robimy? Wszystko! Staramy się o to, żeby każdą formę ruchu dostosować do możliwości uczestników. Zorganizowaliśmy cykl Grand Prix, w którym seniorzy co tydzień zdobywali punkty za wykonanie najróżniejszych zadań sportowych (rzuty do kosza, piłkarskie rzuty karne, bulle, rzut piłką na odległość, tory przeszkód i wiele innych), był też turniej w rzutki oraz test wiedzy o sporcie.
Zawsze z radością odwiedzamy dom “Senior+”, a od samych jego podopiecznych wiemy, że na nasze przybycie oczekują z zainteresowaniem i zaciekawieniem.
Bardzo się cieszymy z udanych prób dotarcia do ludzi w każdym wieku, dla których poczucie dreszczyku rywalizacji  z uprawniania sportu wyzwala wyraźną satysfakcję.  Trzeba jedynie  być prawdziwym w tym co się robi, aby oczekiwać na pozytywne rezultaty.  Czy tak jest?  Zapytajcie samych zainteresowanych.
(OKf)