Narwiański Triathlon Bagienny 2017; W Uhowie wystartuje 46 sportowców. Przedstartowe emocje już działają

Pogoda, dokumentacja, trasy, kajaki, łodzie, nagrody, napoje, wyżywienie,  występ artystyczny, organizacja miejsca startu i mety, treningi, zabezpieczenie medyczne i kilka jeszcze innych, najczęściej nieprzewidywalnych elementów organizacji imprezy spędza sen z oczu pracowników z Ośrodka Kultury Fizycznej w Łapach.  Narwiański Triathlon Bagienny stał się, bowiem, wysoko cenioną, szczególnie przez samych uczestników, imprezą, a teraz, przynajmniej, taki poziom trzeba utrzymać.
[singlepic id=2097 w=320 h=240 float=center]
Wszystkie swoje kajaki z plażowej wypożyczalni i najnowsze ale też i najstarsze,  te użyczone z surażskiej ,,Bajdarki,, oraz z KAJAK TAXI, którego właściciel wciela się również w ratownika wodnego i obsługę –wyruszą na wodę. W sumie będzie ich 46. Tak naprawdę to one ograniczają listę uczestników. Gdyby nie to, to startujących mogłaby być i setka. Ze zgłoszeniem spóźnił się trzykrotny zwycięzca imprezy Grzegorz Popławski. Wielu, bardzo wielu osobom musieliśmy odmówić możliwości udziału. Spotykamy się z najróżniejszymi ,,wybiegami,, aby tylko znaleźć się wśród startujących. To były i są przesympatyczne rozmowy. Chociaż musimy odmawiać to spotykamy się ze zrozumieniem i sympatią. Zawsze podkreślamy, że ta impreza ma specyficzny, ciepły i przyjazny klimat.
Ponad 40 strażaków OSP na lądzie i wodzie, patrole Policji, strażnicy WOPR na łodziach, ratownicy medyczni oraz wolontariusze przy obsłudze. W sumie ok. 60 ludzi będzie dbało o to, aby sportowcy czuli się bezpiecznie. Dla szybszego wypoczynku zawodników, obsługi, zaproszonych gości oraz dla wszystkich kibiców zagra ,,Stary Port,, przypominając największe, polskie hity muzyki nie tylko szantowej. Oni są świetni.
Wśród zaproszonych gości, jak zwykle, w rolę gospodarza wcielą się panie sołtysowe z Uhowa – Krystyna Grabowska i Klara Iwacyk oraz ks proboszcz Krzysztof Herman. Nie może zabraknąć burmistrza Łap oraz wójta z Turośni Kościelnej, a także radnych wszystkich szczebli.
Mamy nadzieję, że zawitają również Ci, którzy nam zawsze bardzo, bardzo pomagają. Bajdarka, KAJAK TAXI, Leśny Dwór, Fabryka Figury,  Narwiański Park Narodowy oraz szefowie OSP.
Wśród startujących 85% stanowią ,,starzy,, znajomi, którzy na listę startową triathlonu na kolejny rok zapisują się tuż po zakończeniu obecnego biegu. Do faworytów wśród pań należeć będzie zapewne białostocczanka Anna Wojtulewicz – zwyciężczyni z roku ubiegłego ale konkurentki tanio skóry zapewne nie sprzedadzą.
Panowie, na 100%, zapewnią nam emocje. Nasz Michał Bojarczak reprezentujący AGR Podlasie, zawsze na triathlonowym podium, tym razem wystąpi z rodzinnym wsparciem na trasie (syn Dawid).  Krystian Kalinowski z tego samego teamu – nie odpuszcza nigdy nikomu a bardzo ambitny łapianin  Aleksander Kaczyński (Nadaktywny Łapy/Białystok) precyzyjnie buduje szczyt, swojej wyjątkowej formy z myślą o tym dniu. Wśród zawodników ,,nowych,, dostrzegliśmy nazwisko, którego przeoczyć było nie sposób – to Piotr Kirpsza (SKS Sokół Sokółka) – były zawodowy kolarz.  Jedno jest pewne – emocji, mamy nadzieję sporej grupie widzów, brakowało nie będzie.
Wierzymy też, że kibiców na trasie, również brakowało nie będzie, a przywitanie ich będzie sympatyczne. Gorące zagrzewanie do walki, podanie wody czy obdarowanie dobrym słowem jest zawsze mile widziane. Staropolska gościnność, która się już zdarzała, w postaci częstowania ciastem czy słodkim kompotem swojej roboty, biegnącego zawodnika na trasie,– nie jest dobrym pomysłem. Chętnie, zapewniamy, z takiego poczęstunku skorzystają kiedy dotrą na metę.
Przypominamy, że rywalizacja triathlonowa rozpocznie się punktualnie o godz.13.00 na uhowskiej plaży. Zawodnicy, w pierwszej części, staną do wyścigu kolarskiego, którego ostry start rozpocznie się ok. 5 minut później z ulicy Surażskiej. Następnie, cały peleton, zagłębi się w sąsiednim lesie, by wyjechać na szosę Borowską. Potem zwiedzą las w Borowskich Żakach oraz polne drogi w okolicach Borowskich Olek i powrócą do Uhowa. Na plaży, zamienią rowery na kajaki. Najpierw popłyną w dół rzeki. Mężczyźni mają do pokonania trasę wydłużoną, aż do wyspy znajdującej się za miejscowością (kobiety do grobli) – oba miejsca są oznakowane i będą nadzorowane przez strażaków ratowników.  Powrót  w górę rzeki skutecznie odbiera siły. W najtrudniejszym odcinku, znajdującym się naprzeciwko plaży,  będą bardzo potrzebowali naszej pomocy w formie dopingu. Następnie, gdy zrobią kolejny nawrót, i będą mieli, ponownie, z tzw., ,,prądem,, czeka ich niespodzianka. Spotkają tam miejsce dzięki, któremu naszej imprezie dodano wyraz ,,bagienny,,. Na zakończenie pozostanie ok. 5km. bieg terenowy – ulicą Surażską, poprzez las, aż do szosy Borowskiej, a potem odwrotnie jak rowerem, pobiegną w stronę Uhowa do ulicy Polnej i do mety. Najszybszych, na mecie, spodziewać się będziemy gdzieś po 1godz. i 40 min. rywalizacji.
Do zobaczenia w niedzielę. Zapraszamy wszystkich, którzy zechcieliby w jakikolwiek sposób sprawić, aby nasza impreza, była jeszcze lepsza – 85 7152475
(OKf)
Foto:
Lista startowa NTB 2017:
Panie:

1

Julita Roszkowska Grupa Szalonych Rowerzystów

2

Agnieszka Kropiewnicka Warszawa

3

Anna Wojtulewicz Białystok

4

Sylwia Gawrych Żółtki

5

Dorota Siemieniuk Białystok

6

Maria Piekutowska Grupa Szalonych Rowerzystów

7

Paula Kopciewska Podlasie Białystok

8

Elżbieta Wiszenko Czaplino

9

Dorota Sys Warszawa Systeam

10

Elżbieta Piszczatowska Biegam bo Lubię

11

Ewelina Kamińska AGR Podlasie

Panowie:

1.

Dariusz Rydzewski UKS ,,Łapa,, Łapy

2.

Tomasz Dziemiańczuk Suwałki

3.

Michał Bojarczak Łapy/AGR Podlasie

4.

Dawid Bojarczak Łapy/AGR Podlasie

5.

Robert Osmólski Nadaktywni Białystok

6.

Arkadiusz Dziedzia AGR Podlasie

7.

Piotr Kuczyński Białystok

8.

Przemysław Kropiewnicki Warszawa

9.

Wojciech Pilichowski Grupa Szalonych Rowerzystów

10.

Dariusz Golonko Juvenia Białystok

11.

Rafał Piotrowski Choroszcz

12.

Aleksander Kaczyński Nadaktywni Łapy

13.

Bartosz Perkowski Łapy

14.

Adam Perkowski Łapy

15.

Tomasz Chodorowski Suraż

16.

Piotr Zdrodowski Łapy

17.

Arkadiusz Ramotowski Nadaktywni Białystok

18.

Dariusz Zalewski Białystok

19.

Łukasz Łopiński Łapy

20.

Rafał Niewiarowski Grupa Szalonych Rowerzystów

21.

Leszek Moczydłowski Metamorfoza Łapy

22.

Andrzej Zieniewicz Pędziwiatr Białystok

23.

Robert Mieczkowski Łomża  – Biegam dla Zdrowia

24.

Edmund Łapuć Grupa Szalonych Rowerzystów

25.

Mariusz Bykowski Sokółka

26.

Piotr Kirpsza Sokólski Klub Kolarski Sokół

27.

Andrzej Jackowski Biegamy dla Zdrowia

28.

Marek Szok Biegamy dla Zdrowia

29.

Robert Krakówko Rosochate Kościelne

30.

Konrad Wojciula Łapy

31.

Mirosław Puciłowski Bliska Team

32.

Krystian Kalinowski AGR Podlasie

33.

Jerzy Czykwin Bielsk Podlaski

34.

Jacek Świętochowski Bielsk Podlaski

35.

Mariusz Wowtoniuk Bielsk Podlaski