Narwiański Triathlon Bagienny w najbliższą niedzielę

foto triathlon

Około pięćdziesięcioro zawodników stanie na starcie IX Narwiańskiego Triathlonu Bagiennego, organizowanego przez Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach. Wystartują z plaży w Uhowie, w niedzielę o godzinie 13:00.


Urokliwie

W tym roku po raz dziewiąty odbędzie się ta wyjątkowa impreza. Wyjątkowa zarówno dla naszego regionu, jak i dla zawodników, którzy go odwiedzają. Dla nas, bo możemy pochwalić się urokami okolic, a dla przyjezdnych jest to szansa na rywalizację i dobrą zabawę w przepięknych okolicznościach przyrody, nadnarwiańskich lasów i samej Narwi. Start i meta zawodów zlokalizowana będzie na plaży w Uhowie, a zawodnicy zmierzą się w trzech konkurencjach. Najpierw będą mieli do pokonania około piętnastokilometrową trasę rowerową, następnie przesiądą się do kajaków i będą musieli przepłynąć około trzech  kilometrów, częściowo pod prąd rzeki, a na koniec, kiedy sił pozostanie już niewiele, do przebiegnięcia pozostanie im sześciokilometrowa trasa, prowadząca głównie przez las.

Twardziele

Dlatego uhowski triathlon przeznaczony jest dla prawdziwych “mocarzy”. Chociaż większość z zawodników startuje w zawodach dla przyjemności, to osiągają dobre wyniki. Najlepsi na pokonanie trasy potrzebują około 1,5 godziny. Przed rokiem triumfował Aleksander Kaczyński, którego nazwisko widnieje na liście startowej także w tym roku. Do grona faworytów możemy zaliczyć także Michała Bojarczaka. Wśród pań faworytką jest Anna Wojtulewicz, która poznała już smak zwycięstwa w naszym triathlonie.

W gronie zawodników są mieszkańcy Łap i okolic, ale także “triathloniści” z Krakowa, Warszawy, Białegostoku, czy Orzysza. Co roku zgodnie przyznają, że to impreza wyjątkowa, bo dość kameralna i towarzyszy jej ciepła, rodzinna wręcz atmosfera. Chcemy, żeby podobnie było w tym roku. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Uhowa, Łap i innych miejscowości. Jeśli optymistyczne prognozy pogody się sprawdzą, z pewnością będzie to wyjątkowy dzień w Uhowie.