Pasjonująca rywalizacja młodych lekkoatletów z gminy Łapy. Mnóstwo radości i dwa rekordy

W dniu 17.02.2018 w hali Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach odbyły się Halowe Mistrzostwa Lekkoatletyczne Miasta i Gminy Łapy  Szkół Podstawowych. Rywalizacja odbyła się w 4 konkurencjach: biegu na 35m, sztafecie oraz dwóch konkurencjach technicznych: w rzucie piłką lekarską i skoku wzwyż.

Rekordy

Reprezentacje wystawiło 7 szkół z naszej gminy. Jak na warunki naszego miasta udział blisko 150  dzieci  jest wart odnotowania. Każde z nich, bez wyjątku, dawało z siebie wszystko, a trzech najlepszych zawodników z każdej kategorii wiekowej odebrało pamiątkowe medale i przez rok będą mistrzami gminy. Dwóch z nich przynajmniej przez rok będzie “właścicielami” rekordów w swojej dyscyplinie. Natalia Szymkowska z SP w Łupiance Starej rzuciła piłkę lekarską na odległość 9,30 metrów, bijąc poprzedni rekord o 10 cm.

20180217_124744

Drugim rekordzistą jest Rafał Kurzyna z Katolickiej Szkoły Podstawowej, który w biegu na 35 metrów osiągnął czas 4,68 sekundy. Niektórym zawodnikom do ustanowienia rekordów zabrakło bardzo niewiele, jak Dominikowi Grzybowskiemu w skoku wzwyż, który wygrał konkurs w klasach siódmych i próbował przeskoczyć poprzeczkę zawieszoną na wysokości 153 cm. W każdej z trzech prób był bardzo blisko, ale mamy nadzieję, że Dominikowi uda się to w innych zawodach.

20180217_121126(0)

Emocje w sztafetach

Szczególnie widowiskową i trzymającą w napięciu do końca konkurencją są sztafety. Równie ważne jak tempo biegu jest w nich przekazywanie pałeczki. Tym razem nie wszyscy robili to prawidłowo, a sędziowie musieli dodawać drużynom karne sekundy. Nie miały z tym problemu drużyny ze Szkoły Podstawowej numer 1. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta wygrali swoje biegi. Medalu w tej konkurencji nie zdobyła tylko Szkoła Podstawowa w Uhowie – chłopcom do podium zabrakło około pół sekundy. Pech!

20180217_114403

Niepowtarzalny klimat

Atmosferę, oprócz  wyników sportowych i setki twarzy uśmiechniętych dzieci, budowała także obecność naszych kibiców  a wśród nich  rodziców, babci  i dziadków, którzy przez całe zawody dopingowali swoje pociechy, razem z nimi przeżywając sukcesy i niepowodzenia. To prawdziwa uczta, która możliwa jest dzięki życzliwości i uprzejmości pani Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach – Dorocie Kondratiuk, która zawsze wspiera wszelkie inicjatywy w zawsze gościnnej hali sportowej. Tego typu zawody cieszą się wielkim zainteresowaniem w Łapach od wielu lat i mają wspaniały klimat i jeszcze przez wiele lat, mamy nadzieję, zachowają go.

20180217_115103

Ośrodek Kultury Fizycznej jako organizator zawodów dziękuje:

Barbarze Łabęckiej – Wicedyrektor ZSM w Łapach,

Sławomirowi Maciejewskiemu – przewodniczącemu Rady Miejskiej w Łapach,

Adamowi Perkowskiemu – nauczycielowi ZSM w Łapach za pomoc w przeprowadzeniu zawodów,

Nauczycielom wszystkich szkół za znakomite przygotowanie zawodników i zawodniczek do zawodów.

Więcej zdjęć na naszym FACEBOOKU – OKFLapy