"Piłka – fajna sprawa, piłka to zabawa". Ruszyło wakacyjne Piłkarskie Przedszkole

We wtorek i czwartek na Orliku odbyły się dwa pierwsze treningi Piłkarskiego Przedszkola, czyli piłkarskich zajęć dla najmłodszych dzieci w wieku 5 i 6 lat. Wzięło w nich udział ponad trzydzieścioro dzieci, ale rodzice również nie próżnowali.
[singlepic id=2088 w=320 h=240 float=center]
Wtorkowe zajęcia, po dwóch ćwiczeniach-zabawach, przerwał na chwilę deszcz i mimo że dzieciom wcale on nie przeszkadzał, zmuszeni byliśmy zejść do szatni. Na szczęście szybko przestało padać i wróciliśmy do gry. Tego dnia dzieci zostały wprowadzone w świat piłki nożnej. Na rozgrzewkę była zabawa w naśladowanie zwierząt, a później dzieci wykonały kilka typowo piłkarskich zadań, jak przejście przez tunel, ominięcie ściany i jazda dwupasmową drogą – wszystko z piłkami przy nodze i w zabawowej formie. Jak wiadomo, najwięcej frajdy sprawił mecz. Nawet jeśli dzieci nie znają jeszcze wszystkich przepisów gry w piłkę nożną, to przecież strzelanie bramek jest najważniejsze. A tych było całe mnóstwo! Każda sprawiała dzieciom bardzo dużo radości. Dzieciom i rodzicom.
Rodzice również mieli swoje zadanie do wykonania, ale na czwartkowych zajęciach. Na ich zakończenie zagrali mecz ze swoimi pociechami. Przegrali 2:1, ale wcale nie wyglądali na smutnych.  A gdyby smutni byli, to dzieci pewnie przypomniałyby im o co chodzi w piłce nożnej, swoim okrzykiem, słyszanym przed zajęciami i po nich, czyli: “Piłka – fajna sprawa, piłka to ZABAWA!”.
Wszystkim rodzicom, którzy chcą przyprowadzić dziecko na zajęcia Piłkarskiego Przedszkola, przypominamy, że odbywają się one we wtorki i czwartki o 17:00 na Orliku w Łapach przy ul. Żwirki i Wigury. Mogą w nich uczestniczyć dzieci z rocznika 2011 i młodsze (trochę starszym również nie odmawiamy). Zapraszamy!
(OKf)