Podsumowanie “Ferii na sportowo z OKF-em”

Ferie na sportowo, zorganizowane przez Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach, dobiegły końca. We wszystkich zajęciach wzięła udział ponad setka dzieci. 

Zajęcia przez dwa tygodnie odbywały się w salach gimnastycznych i świetlicach na terenie całej gminy. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszył się tenis stołowy. Treningi z automatem odbywały się w Łupiance Starej, Bokinach i Szkole Podstawowej numer 2 w Łapach. W turnieju tenisa stołowego, który zorganizowaliśmy w łapskiej “Jedynce” wzięło udział kilkunastu młodych tenisistów. W pierwszym tygodniu ferii odbywały się również zajęcia piłki nożnej i koszykówki, a w połowie ferii przy stołach zmierzyli się najlepsi szachiści w gminie Łapy. Turniej w kategorii open wygrał dziesięciolatek, co uznano zgodnie za dużą sensację!

Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy sportowymi zajęciami dla uczestników ferii, zorganizowanych przez Dom Kultury w Łapach. Mieliśmy na sali prawie czterdzieścioro dzieci, zadanie więc nie było łatwe, ale, jak stwierdzili główni bohaterowie tego dnia – było fajnie. I te słowa są dla nas zawsze najważniejsze.

Usłyszeliśmy je jeszcze kilka razy w drugim tygodniu ferii – podczas zajęć sportowych dla dzieci w Łapach Szołajdach i Płonce Kościelnej, gdzie w zabawie sportowej wzięło udział w sumie blisko pięćdziesięcioro dzieci.

Zima niestety nie pozwoliła nam na zorganizowanie lodowiska oraz kuligu i ogniska, ale na to nie mieliśmy już żadnego wpływu. Dziękujemy wszystkim za udział w zajęciach w czasie ferii! Nam też BYŁO FAJNIE!