Seniorzy wciąż w grze – co tydzień imponują

Trwają zajęcia sportowe-rekreacyjne, które organizujemy dla seniorów z Dziennego Domu “Senior+” w Łapach. Co tydzień we wtorki seniorzy imponują nam sprawnością fizyczną i pozytywnym podejściem do nowych wyzwań. A wyzwania czasami wcale do łatwych nie należą.

s6


Ostatnie tygodnie to rywalizacja na punkty. Każde sportowe spotkanie z seniorami polega na wykonywaniu zadań ruchowych, za które uczestnicy otrzymują punkty. Można je było zdobyć m.in. za wykonanie toru przeszkód, kozłowanie piłką, strzały do bramki piłką nożną, grę w rzutki, grę w bulle.

s8

Ale na naszych zajęciach liczy się nie tylko sprawność fizyczna – równie ważne jest sprawność umysłu, dlatego ostatnia konkurencja polegała na jak najszybszym ułożeniu jak największej liczby słów z liter, które wcześniej trzeba było pozbierać na czas. Seniorzy poradzili sobie znakomicie, ale najlepiej to zadanie wykonała Pani Matylda Grodzka, która w ogólnej klasyfikacji również zajmuje pierwsze miejsce.

s9

s10

Punktowa rywalizacja zakończy się za tydzień, następnie przejdziemy do zajęć grupowych i będziemy czekać na lepsza pogodę…żeby wyjść na boisko. Tam dopiero będzie się działo!

DSC_0587 (640x427)