Szczęśliwa siódemka; Flachowcy przez rok liderem – Profit Liga Halowej Piłki Nożnej

Po siedem bramek strzelili zwycięzcy piątkowych meczów w grupie B. Druga kolejka nie przyniosła niespodziewanych rozstrzygnięć, faworyci nie zawiedli i nie stracili szans na awans do półfinału. 

Bardzo blisko awansu są Flachowcy. Mają sześć punktów po dwóch meczach i liderują w grupie. W piątek pokonali 7:2 debiutujących w lidze Bad Boys. Dość szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie, ale Bad Boys byli w stanie wyrównać. Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, ale tuż przed jej końcem Flachowcy zdobywają trzeciego gola i prowadzą 3:2. Bramka do szatni podcięła skrzydła Bad Boys. Wyszli na drugą połowę bez animuszu, pozwalając Flachowcom na bardzo wiele. Ci, choć preferują raczej defensywną taktykę, to jeśli przeciwnik im na to pozwoli, potrafią też strzelać. Strzelili – aż cztery bramki (w tym jedna przepiękna z wolnego autorstwa Pawła Dąbrowskiego)  – w drugiej połowie i wygrali 7:2.

 

Flachowcy pokonują Bad Boys 7:2! ? I tak strzelają rzuty wolne. ?

Opublikowany przez Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach Piątek, 6 grudnia 2019

 

O zachowanie szans na awans grała Paczka Gwoździ. Grała nieźle, stwarzała sporo sytuacji, ale udało się jej zdobyć tylko jednego gola – w drugiej połowie z rzutu karnego (film poniżej). Gdyby Paczka Gwoździ wykorzystała wszystkie swoje okazje, jakie stworzyła, głównie z kontrataków, miałaby na swoim koncie na pewno przynajmniej 6 bramek. Skuteczni byli jednak w tym meczu Brachole. Oddawali dużo strzałów, a wpadały do bramki niemal wszystkie. Dwa gole zdobyli prawie w połowy boiska (film drugi), po błędach bramkarza Paczki Gwoździ.

 

Brachole wygrywają 7:1z Pączka Gwoździ. ? Wynik mógłby być inny, gdyby Gwoździe wykorzystali wiele swoich dobrych okazji. Strzelili tylko z karnego. ⚽?

Opublikowany przez Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach Piątek, 6 grudnia 2019

Można powiedzieć, że Flachowcy będą liderami grupy przez rok. Wskoczyli na fotel lidera w 2019 roku i do 2020 na pewno na nim pozostaną. W następnej kolejce, którą rozegramy 10 stycznia, Brachole zagrają z Bad Boys a Flachowcy z Aby Do Przerwy. Patrząc na tabelę, będzie to jedna z ważniejszych kolejek w tej grupie. Będzie się działo!

TABELA GRUPY B PO 2. KOLEJCE

m-ce

drużyna

mecze

punkty

bramki

1.

Flachowcy

2

6

11-4

2.

Aby Do Przerwy

1

3

10-2

3.

Brachole

2

3

9-5

4.

Paczka Gwoździ

2

0

2-10

5.

Bad Boys

1

0

2-7

TABELA GRUPY A PO 2. KOLEJCE

m-ce

drużyna

mecze

punkty

bramki

1.

MKW 96

2

4

10-3

2.

KS Niszczyciele

2

4

7-2

3.

Kowale

1

3

3-1

4.

A Jednak

2

0

1-8

5.

Husaria FC

1

0

1-8