"Termobud" Łapy Liga Halowej Piłki Nożnej OKF 2016/2017 – W półfinałach jak w finale

Poziom meczów półfinałowych wprawił w podziw wszystkich kibiców, którzy w piątek przyszli na halę Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach. Pierwsza część walki o finał pokazała, że wszystkie zespoły słusznie znalazły się w gronie czterech najlepszych drużyn ligi.
Wydawało się, że w pierwszej piątkowej potyczce Aby Do Przerwy znów dadzą się zaskoczyć rywalowi. W ćwierćfinale łatwo przegrali pierwszy mecz z Kowalami 1:3, i tym razem początek pojedynku z Petrusem zapowiadał, że nie będzie łatwo. Petrus szybko wymieniał podania, wyprowadzał składne ataki od swojej bramki. Po dwóch golach Kuby Rysia prowadził do przerwy 2:0. W drugiej części Aby Do Przerwy podeszli wyżej do rywali, zagrali z większym zaangażowaniem. To zaowocowało skutecznym pościgiem. Gole Huberta Łapińskiego, Łukasza Kula i Pawła Kula sprawiły, że Aby Do Przerwy są przed rewanżem w nieco lepszej sytuacji.
Drugi pojedynek to kolejna dawka emocji. Gibraltar od początku grał swoje, stosując zasadę Świerczewskiego -“lepiej mądrze stać niż głupio biegać”, a Tiki Taka postawiła na twardą obronę. Do przerwy mieliśmy wyrównany mecz i remis 1:1. W drugiej połowie bardziej skuteczna była Tiki Taka, strzelając dwie bramki. Gibraltar odpowiedział jednym trafieniem z rzutu karnego.
MVP dnia został Paweł Kul z Aby Do Przerwy, który po raz kolejny udowodnił, że jest profesorem obrony, specjalizacja – przechwyty, fakultet – pojedynki 1×1.