"Termobud" Liga Piłkarskich Amatorów OKF 2017 – w piątek wielki finał

W wielkim finale zagrają Aby Do Przerwy z Flachowcami. Aby Do Przerwy byli najlepsi w fazie grupowej, Flachowcy zajęli drugie miejsce. Nie ma więc wątpliwości, że w finale zagrają najlepsze zespoły rozgrywek. O trzecie miejsce powalczą A Jednak z FC Goń Go Po Wsi.
[singlepic id=2132 w=320 h=240 float=center]
Aby Do Przerwy to zespół, który od początku zaliczany był do grona faworytów. Nie zawiódł. W fazie grupowej na 27 możliwych do zdobycia punktów, zdobył 24. To drużyna, której każdy mecz chciało się oglądać – trzymał w napięciu, niemal zawsze padało dużo goli. Jedyny mankament zespołu to duża liczba straconych goli (25). Więcej w fazie grupowej straciły tylko trzy drużyny, Ptaki Latają Kluczem (48), No Yes Fast (64) i TOS (27).
Jednak błędy w defensywie, które czasami popełnia Aby Do Przerwy, muszą wykorzystać Flachowcy, którzy akurat strzelać gole umieją. W grupie, w 9 meczach, 36 razy pokonywali bramkarzy rywali, czyli średnio 4 razy w meczu. W swoich szeregach mają znakomitych strzelców – Wojtka Niwińskiego i Piotrka Ożarowskiego. Jeśli “odpalą”, Aby Do Przerwy mogą mieć problemy.
O miejsce na najniższym stopniu podium zagrają A Jednak z FC Goń Go Po Wsi. A Jednak to przede wszystkim defensywa. W grupie stracili najmniej goli (15). Strzelili 29 bramek, ale aż 16 z nich zdobył jeden zawodnik, Patryk Hołowienko. Niewiele zabrakło, a graliby w finale. W pierwszym meczu pokonali Flachowców 2:1, w drugim, mimo że walczyli do końca, nie strzelili bramki i przegrali 0:2. Może “odbiją” to sobie w meczu o brązowy medal.
Rywalem A Jednak będą młodzi gniewni – FC Goń Go Po Wsi. Przez kilka pierwszych kolejek wydawało się, że awansują do półfinałów z pierwszego lub drugiego miejsca. Problemy kadrowe sprawiły jednak, że w czterech ostatnich kolejkach grupowych, zgromadzili zaledwie 4 punkty i zajęli dopiero 4 miejsce. Co ciekawe, w ostatniej kolejce pokonali Aby Do Przerwy 7:1, po czym dwukrotnie zmierzyli się z nimi w półfinale, remisując 3:3 i przegrywając 0:5. Mecz o trzecie miejsce nie będzie mniej ciekawy od finału.
Mecz o trzecie miejsce odbędzie się w piątek, 22 września, o godzinie 18:00. Finał tego samego dnia o 18:40. Zapraszamy na Orlik.
(OKf)