Z nieba do piekła, z piekła do nieba – grupowa rywalizacja w grupie B zakończona

W piątek rozegrano ostatnią kolejkę rozgrywek Profit Łapy Ligi Halowej Piłki Nożnej OKF 2018/2019. W grupie B mogło wydarzyć się bardzo wiele, i wiele się wydarzyło.
Liderzy grupy od dwóch kolejek, MKW 96, musieli zdobyć 1 punkt, żeby zapewnić sobie awans. Niestety nie udało im się to. Flachowcy, którzy z kolei musieli wygrać to spotkanie, zagrali znakomicie i zasłużenie pokonali MKW 96. Plan na spotkanie mieli prosty – przede wszystkim nie dać sobie strzelić gola i przeprowadzać szybkie ataki. Założenia taktyczne okazały się skuteczne. Flachowcy zdobyli 3 gole, po czym przed bramką postawili ścianę nie do przejścia. Znów są w fazie play-off naszych rozgrywek. Z piątego miejsca przed ostatnią kolejką awansowali na drugie, z kolei MKW 96 z pozycji lidera spadli na czwartą pozycję. Taka jest piłka…

DSC_0421

O awans grali ze sobą Znicz Suraż i Aby Do Przerwy. Znicz musiał wygrać i liczyć na dobre wyniki innych meczów, Aby Do Przerwy urządzał remis. Mimo tego, chłopaki zagrali na zwycięstwo i to zwycięstwo odnieśli. Mimo prowadzenia Znicza na początku meczu, w późniejszej fazie spotkania, dominowali Łapianie, wygrywając 4:2.
Wyniki meczów ułożyły się niekorzystnie dla Somsiadów, którzy już tylko dla przyjemności zagrali z ostatnią w tabeli Tiki Taką. Mecz przebiegł zgodnie z przewidywaniami i zakończył się wysokim, bo 6:0, zwycięstwem Somsiadów.
Wszystkim drużynom dziękujemy za udział w rozgrywkach, tych, którzy odpadli, zapraszamy w lato do udziału w rozgrywkach na Orliku, a tym, którzy awansowali dalej, życzymy powodzenia w półfinałach!

GRUPA B

miejsce

drużyna

mecze

punkty

bramki

1.

Aby Do Przerwy

5

12

17-14

2.

Flachowcy

5

9

13-10

3.

Somsiady

5

9

18-10

4.

MKW 96

5

9

14-12

5.

Znicz Suraż

5

6

24-14

6.

Tiki Taka

5

0

9-35