Za nami rekordowy sezon na Terenach Rekreacyjnych w Uhowie

Zakończył się sezon letni na Terenach Rekreacyjnych w Uhowie. Był to rekordowy rok jeśli chodzi o wypożyczalnię kajaków i liczbę korzystających z całego obiektu. 

W tym sezonie dokonano wypożyczenia 732 kajaków. Dla porównania, w roku 2019 ta liczba wyniosła 358. Z pewnością mieszkańców i turystów przyciągnęło otoczenie wypożyczalni i inne atrakcje wokół, jak np. plac zabaw, wieża widokowa, boisko do siatkówki plażowej, miejsce na grilla, czy pomost na rzece Narew.

Zanim jednak rozpoczęliśmy wypożyczanie kajaków, wyremontowaliśmy pomieszczenia wypożyczalni, poprawiając ich wygląd i funkcjonalność. Jesienią i zimą z wyremontowanych pomieszczeń korzystać będą Uhowskie Morsy.

W trakcie sezonu na bieżąco dokonywaliśmy remontów, sprzątaliśmy obiekt i dbaliśmy o zieleń. Było to konieczne, żeby z obiektu można było korzystać wygodnie i bezpiecznie. W czasie epidemii koronawirusa musieliśmy również dostosować obiekt do wymagań sanitarnych.

 

Turyści i mieszkańcy chwalili sobie miejsce do kąpieli, które już pod koniec sezonu stało się jeszcze bardziej atrakcyjne – nawieźliśmy kilka wywrotek piasku, a w przyszłym roku będzie go jeszcze więcej. W tym roku łaskawa była Narew. Woda była płytka, co pozwoliło na bezpieczną kąpiel, bez konieczności zatrudniania ratowników.

Wszystko to sprawiło, że obiektem w Uhowie zainteresowała się telewizja. Pod koniec lipca w “Obiektywie” TVP3 Białystok można było obejrzeć materiał o Terenach Rekreacyjnych. MOŻESZ GO OBEJRZEĆ TUTAJ.

Po raz pierwszy otwarte w okresie letnim były sauny. W środy mogły korzystać z nich wyłącznie kobiety. Choć pogoda dopisywała plażowiczom i kajakarzom, to okazało się, że pomysł z otwarciem saun był trafiony. Znalazło się spore grono osób, chcących skorzystać również z tej formy wypoczynku. Jesienią i zimą, prawdopodobnie od 1 października, sauny znów będą otwarte.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzali Tereny Rekreacyjne nad rzeką Narew w Uhowie. Liczymy na to, że za rok równie licznie będziecie z nich korzystać.

Dołożymy wszelkich starań, żeby obiekt był jeszcze lepiej dostosowany do Waszych potrzeb. Do zobaczenia.