Złota, Polska, biegowa jesień za nami!

W niedzielę, 20 października, na stadionie w Łapach odbył się ostatni bieg, organizowanego przez Ośrodek Kultury Fizycznej, cyklu biegowego „Cztery Pory Roku”. Po biegu podsumowano zmagania i nagrodzono najlepszych zawodników oraz najlepsze zawodniczki.

Kuba rządzi

Na starcie stanęło 46 zawodników. Jak zwykle, w samo południe wystartowali ze stadionu w Łapach, biegnąc następnie, eskortowani przez Policję, ulicami Łap i przez teren uroczej, słonecznej, nadnarwiańskiej Bindugi. Kiedy po raz pierwszy, na półmetku dystansu, zawodnicy przebiegali przez stadion, kibice, oklaskując ich, dostrzegli prowadzącą czwórkę zawodników. Tworzyli ją Kuba Perkowski, Mariusz Kamiński, Dariusz Grabala i Krystian Kalinowski. Wiadomo było, że to między nimi rozegra się walka o zwycięstwo. Na drugim okrążeniu przewagę uzyskał Kuba Perkowski, triumfując w jesiennym biegu i całym cyklu. Drugi w biegu był Krystian Kalinowski, trzeci – Mariusz Kamiński. Na czwartym miejscu do mety dobiegł Dariusz Grabala.

Jednak nieco inaczej wyglądała klasyfikacja generalna cyklu, bo w niej uwzględnieni byli tylko biegacze, którzy nie opuścili żadnego startu. Za triumfującym Kubą Perkowskim był Dariusz Grabala, a na najniższym stopniu podium stanął Paweł Kowalik.

Paulina rządzi

Samodzielnie od startu do mety wśród kobiet prowadziła, a jakże by inaczej – Paulina Łapińska, która prowadzenia nie straciła nawet na kilka sekund. Zasłużenie dobiegła do mety jako pierwsza, wygrywając tym samym wszystkie biegi i zdobywając tytuł najlepszej biegaczki w klasyfikacji generalnej. Druga w biegu była Ewa Trypuć-Kupa, trzecia – Monika Tarasiuk.

Pierwsza w całym cyklu była Paulina Łapińska, druga – Barbara Antonienko-Płoszczuk, a trzecie miejsce zajęła Monika Tarasiuk.

Bieganie rządzi!

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli wszystkie biegi, otrzymali upominki, natomiast najlepszych nagrodziliśmy nagrodami rzeczowymi oraz pucharami. Nagrodę specjalną otrzymał także Patryk Wasilewski, trzynastoletni biegacz, który startował w biegu nieoficjalnie, ale za każdym razem dobiegał do mety mniej więcej w połowie stawki. Brawa dla Patryka i życzymy cierpliwości, żeby w dobrej formie biegowej doczekał się oficjalnego startu w naszych biegach. Po dekoracji, zorganizowaliśmy zawodnikom integracyjne ognisko, przy którym wspominaliśmy wszystkie starty i już planowaliśmy kolejne biegi.

Jako organizatorzy, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas przy organizacji i przeprowadzeniu całego cyklu biegowego, w którym wzięło udział w sumie ponad 100 osób. Postaramy się wymienić wszystkich. Dziękujemy:

– Burmistrzowi Łap Krzysztofowi Gołaszewskiemu

– Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Łapach Sławomirowi Maciejewskiemu

– Radnym Rady Miejskiej w Łapach – Wiesławowi Szustakowi, Piotrowi Łapszo

– Zarządowi Wspólnoty Gruntowej “Binduga”, na czele z Prezesem Edwardem Łapińskim,

– Strażakom z Jednostki Ratowniczo-Gasniczej Państwowej Straży Pożarnej w Łapach, na czele z Dowódcą Robertem Dzierżkiem

– Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łapach, na czele z Komendantem Pawłem Jurkianem,

– Policjantom z Komisariatu Policji w Łapach, na czele z Komendantem Tomaszem Organkiem

– Adamowi Perkowskiemu

– Wolontariuszom: Małgorzacie Boguskiej, Ewie Perkowskiej, Marcie Piątek, Krzysztofowi Koneckiemu

– Firmie Koziak Photo, Leszek i Agnieszka Koziak

Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach