Zmiany w OKF. Przemysław Jaroszewski pełni funkcję dyrektora

Grzegorz Niwiński zrezygnował ze stanowiska, ale nadal będzie pracował w OKF. Od 1 lipca obowiązki dyrektora Ośrodka Kultury Fizycznej w Łapach pełni Przemysław Jaroszewski.  Zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego dyrektora Grzegorza Niwińskiego, który objął tę funkcję w grudniu 2017 r. po nagłej śmierci śp. Adama Protasiewicza.

– Szanuję decyzję Pana Dyrektora Grzegorza Niwińskiego. Bardzo dziękuję za te lata zarządzania OKF-e oraz za profesjonalizm i pełne zaangażowanie. Jestem przekonany, że składam to podziękowanie również w imieniu wszystkich amatorów sportu nie tylko z naszej gminy –  mówi burmistrz Krzysztof Gołaszewski, który w środę (1.07) spotkał się z pracownikami Ośrodka Kultury Fizycznej, aby podziękować osobiście i przekazać informację o powołaniu nowego dyrektora.

Przemysław Jaroszewski zrezygnował z mandatu radnego Rady Miejskiej w Łapach.


Przemysław Jaroszewski urodził się w 1982 roku w Łapach. Już w szkole podstawowej zainteresował się Judo. Na pierwsze zajęcia zaprowadził go kolega z klasy Adam Sawicki. Przygodę z Judo, która trwa aż do dzisiaj zaczął w 1993 roku. Od początku związany był z klubem UKS „Narew” Łapy z przerwą w latach 2000 – 2005, kiedy reprezentował klub Gwardia Warszawa. Pierwszy zawody wygrał w 1998 roku – był to turniej w Regensburgu (Niemcy). Szczyt formy miał w 2001 roku zdobywając Mistrzostwo Polski Juniorów w Jastrzębiu Zdrój, co zaowocowało powołaniem do Kadry Narodowej Juniorów.

W 2003 roku zdobył kolejne Mistrzostwo Polski – tym razem w młodzieżowcach – oraz swój pierwszy medal Mistrzostw Polski Seniorów w Bydgoszczy. Przegrał wówczas tylko jedną walkę półfinałową z samym Pawłem Nastulą. Trafił do Kadry Narodowej Seniorów.

W 2004 r. obronił w Opolu tytułu Młodzieżowego Mistrza Polski oraz brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów. Jako numer jeden w Polsce dostał z Polskiego Związku Judo nominację na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Ljubljanie (Słowenia), gdzie po dwóch wygranych i po dwóch przegranych walkach zajął siódme miejsce.

W 2005 roku wywalczył tytuł wicemistrza Polski Seniorów w Opolu oraz na wypożyczeniu z Gwardią Opole zdobył Drużynowe Mistrzostwo Polski Seniorów. Posiada czarny pas w judo i stopień mistrzowski 2 Dan.

Jest założycielem łapskiego Klubu Sportowego „Minotaur”, w którym od 2011 roku jako instruktor prowadzi zajęcia sportowe z dziećmi oraz młodzieżą. Wielokrotnie zdobywał środki zewnętrznych na rozwój działalność i doposażenie Klubu.

Od 9 lat jest organizatorem Międzynarodowego Turnieju Judo, którego kolejne edycje odbywały się w Wysokiem Mazowieckiem i Szepietowie.

Przemysław Jaroszewski radny Rady Miejskiej w Łapach kadencji 2014-2018.