Z trasy biegu wprost do cyrku
140 zawodniczek i zawodników zdecydowało się wystartować w corocznie organizowanych na łapskim stadionie miejskim, Niepodległościowych Biegach Przełajowych. Najliczniejszą grupę stanowili jak zwykle najmłodsi zawodnicy reprezentujący prawie wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy.
Tuż przed Biegami, delegacja zawodników złożyła pod Pomnikiem Niepodległości hołd tym, dzięki którym możemy żyć, uczyć się i uprawiać sport w wolnym i niepodległym kraju. Miejsce startów udekorowane zostało biało czerwonymi flagami.
Najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki Nike oraz …bezpłatne bilety wstępu do Cyrku „Zalewski”, który zakotwiczył na sąsiedniej posesji i chętnie włączył się do nagradzania sportowców.
(OKf)
Wyniki do pobrania: tutaj
Foto:
[singlepic id=1112 w=320 h=240 float=]
Marek Dziemianowicz ( SP Łupianka Stara) zwyciężył wśród uczniów kl. IV, tych, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w zawodach. Towarzyszą mu Simon Al-Attar ( SP 2 Łapy) oraz Tomasz Tomkiel ( SP Uhowo) oraz nauczyciele wychowania fizycznego
[singlepic id=1113 w=320 h=240 float=]
Tuż przed startem zapalono znicze i złożono hołd poległym w walce o niepodległość
[singlepic id=1114 w=320 h=240 float=]
Bardzo wielu uczestników Biegu udekorowanych było biało czerwonymi barwami
