Tytuł obroniony. ,,Aby do Przerwy,, mistrzem Letniej ,,Termobud Łapy,, Ligi Piłkarskich Amatorów 2015
Piątkowy wieczór, 24 września br., łapski Orlik, wypełniły emocje piłkarskie związane z finałowymi rozgrywkami Letniej ,,Termobud Łapy,, Ligi Piłkarskich Amatorów 2015. W meczu o trzecie miejsce ,,Koneserzy,, pokonali ,,Orkana,, Poświętne 1:0, natomiast w walce o tytuł, najlepszymi okazali się, po raz kolejny, piłkarze ,,Aby do Przerwy,, pokonując, po dogrywce i niesamowitym, spotkaniu ,,Niezgłoszonych,, 5:2.
Trwająca niemal trzy miesiące rywalizacja piłkarska 12 drużyn dostarczała każdego tygodnia niemałych emocji. Zauważalny jest znaczny wzrost umiejętności technicznych oraz dość wyrównany i wysoki poziom drużyn z czołówki. Te elementy powodują, że rozgrywki stały się atrakcyjne dla sporej grupy stałych kibiców. Tak też było i w piątkowy wieczór, pomimo padającej mżawki.
Najpierw na boisko wybiegły ekipy ,,Koneserów,, oraz ,,Orkana,, Poświętne, które walczyły w tzw. małym finale. Po kilku pierwszych minutach obopólnego badania własnych możliwości, drużyny otworzyły się i zaprezentowały cały wachlarz posiadanych umiejętności. Zwyciężyli ,,Koneserzy,, w minimalnym stosunku, szczególnie dzięki dobrej dyspozycji defensorów i bramkarza.
Finał to spotkanie doświadczonych, mających w większości staż w łapskiej ,,Pogoni,, piłkarzy, z młodzieżą, która również swoje pierwsze umiejętności tam nabywała. Mecz od pierwszego gwizdka sędziów przypominał walkę pięściarzy, którzy zdecydowali się na wymianę ciosów. To nie mogło się nie podobać. Szybkość, agresywność, dobra technika i wspaniałe bramki. Dwa razy na prowadzenie wychodzili piłkarze ,,Aby do Przerwy,, i dwa razy wyrównywali młodzieńcy z ,,Niezgłoszonych,,. Podstawowy czas gry zakończył się rezultatem nierozstrzygniętym 2:2. Kibice, po cichu, liczyli, że doczekają rzutów karnych, które byłyby przysłowiową wisienką na torcie, ale już pierwsza odsłona dogrywki i dwie bramki zdobyte zgodnie z ideą gry zawartą w nazwie drużyny ,,Aby do Przerwy,, pozbawiły ,,Niezgłoszonych,, złudzeń. Podłamani, takim obrotem sprawy, dali sobie strzelić jeszcze kolejną. Dodatkowym smaczkiem zmagań był występ ojca i syna oraz braci w rywalizujących drużynach.
Wszystkie drużyny nagrodzono pucharami i dyplomami a piłkarze trzech najlepszych ekip otrzymali indywidualne medale. Adam Perkowski z ,,Aby do Przerwy,, zdobył tytuł najlepszego strzelca. Trofea wręczali wice przewodniczący Rady Miejskiej w Łapach Piotr Półkośnik, radny Leszek Gulewicz oraz Tomasz Kozicz reprezentujący firmę ,,TERMOBUD ŁAPY,,.
Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach serdecznie dziękuje firmie TERMOBUD Łapy za ufundowanie trofeów
[singlepic id=1594 w=320 h=240 float=]
Foto; Rodzinna fotografia ,,Aby do Przerwy,,
