Biegowe Cztery Pory Roku – w niedzielę zimowa edycja

W pięknej panoramie Narwiańskiego Parku Narodowego, w rodzinnej atmosferze i na wysokim poziomie sportowym – tak wyglądać będą tegoroczne biegi w cyklu Biegowe Cztery Pory Roku w Łapach. Pierwszy bieg już 4 lutego.

fotogazeta1

Po raz pierwszy cykl biegowy odbył się w ubiegłym roku a rozpoczął się jeszcze w grudniu 2016 r. W 12 biegach wzięło udział ponad stu biegaczy z województwa podlaskiego i innych regionów Polski, a także liczna rzesza Łapian, co bardzo nas cieszy. To właśnie Łapianka, Paulina Łapińska, stanęła na najwyższym stopniu podium w całym cyklu w kategorii kobiet. Wśród mężczyzn zwyciężył Daniel Bochenko z Brzozowej.

W tym roku zmieniono koncepcję. Odbędą się cztery biegi a każdy z nich o innej porze roku. 8-kilometrowa trasa, tak jak dotąd, prowadzić będzie przez rozlewiska Narwi lasy, łąki, pola. Start i meta umiejscowione będą na stadionie miejskim w Łapach. Dla uczestników przewidziano nagrody oraz drobne upominki.
Takich biegów nigdy za dużo, bo właśnie za takie zawody kocha sie najbardziej bieganie. Uczestnicy nadal tęsknią za rywalizacją w Łapach, czego dowodem jest tak liczna grupa zawodników i zawodniczek – na bieg zapisało się już ponad sześćdziesięcioro zawodników i zawodniczek, a zapisy wciąż trwają.
“Główni Aktorzy”, czyli startujący, mają możliwość podziwiania piękna przyrody . Nie bez znaczenia jest integracja środowiska “to fajny i budujący widok”, dzięki temu wielu może rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, a my jako organizatorzy mamy przyjemność ich poznać. Wszyscy startujący bez względu na wiek, płeć tworzą wspaniałą grupę ludzi, która powiększa się i zachęca do uprawiania aktywności fizycznej. Za każdym razem utwierdzają w przekonaniu że ,,ZDROWIE CZEKA POZA DOMEM”.
Zapraszamy do Łap życząc udanego Roku Biegowego!
TERMINY BIEGÓW;
Bieg zimowy – 4 lutego
Bieg wiosenny – 22 kwietnia
Bieg letni – 22 lipca
Bieg jesienny – 28 października
Więcej na WWW.okf.lapy.pl i facebook.pl/OKFLapy
ELEKTRONICZNE ZAPISY –>  https://elektronicznezapisy.pl/event/2398/clients.html