Aby Do Przerwy triumfują w "Termobud" Lidze Piłkarskich Amatorów OKF 2017

Byli faworytem, grali najlepiej i nie zawiedli także w finale. Aby Do Przerwy nie po raz pierwszy kończą rozgrywki amatorów piłkarskich, organizowanych przez Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach, na pierwszym miejscu. W rozegranym w piątek na orliku finale, pokonali Flachowców 2:1. Brązowy medal dla A Jednak, którzy w meczu o trzecie miejsce 4:1 wygrali z FC Goń Go Po Wsi.
[singlepic id=2136 w=320 h=240 float=center]
Mecz o brąz był bardzo wyrównany, choć wynik może sugerować coś innego. A Jednak byli (jednak) tego dnia bardziej skuteczni. Ich strzały znajdowały drogę do bramki, w przeciwieństwie do uderzeń FC Goń Go Po Wsi, po których piłka dwukrotnie odbijała się od słupka i raz od poprzeczki. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla A Jednak, ale gdyby zwyciężyli w tym samym stosunku goli FC Goń Go Po Wsi, nikt nie mógłby uznać tego za niesprawiedliwe rozstrzygnięcie. Niemniej, brąz zdobyła drużyna, która przez całe rozgrywki miała solidną defensywę (w całych rozgrywkach stracili najmniej goli – 19) i jeśli przegrywała, to bardzo nieznacznie. Miała też w swoich szeregach najlepszego strzelca ligi, Patryka Hołowienko, który w meczu o trzecie miejsce strzelił dwa gole. Gratulacje!
W finale było więcej piłkarskich “szachów”. Widać było, że żadna z drużyn nie chce przede wszystkim jako pierwsza stracić gola. Aby Do Przerwy (ADP) grali spokojnie, budując akcje od tyłu, z dużą liczbą podań. Flachowcy co jakiś czas próbowali “doskoczyć”, agresywnie odebrać piłkę i przeprowadzać szybkie ataki. W pierwszej połowie żadnemu zespołowi nie udało się wyjść na prowadzenie. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, ale ataki Aby Do Przerwy były coraz groźniejsze. Po kilku minutach drugiej połowy na prowadzenie wyszli ADP, za sprawą najlepszego strzelca w zespole Adam Wróblewskiego. Ten sam zawodnik kilka chwil później “dorzucił” drugie trafienie. Flachowcy odpowiedzieli jednym golem i… nie poszli za ciosem. Aby Do Przerwy, zasłużenie, wygrali 2:1.
Najlepszym strzelcem rozgrywek został Patryk Hołowienko z A Jednak, który w dwunastu meczach strzelił 19 goli.
Tych emocji, które towarzyszyły nam co tydzień od 22 lipca, nie byłoby bez wsparcia sponsorów. Dziękujemy, jako organizatorzy, firmie “Profit” (wcześniej “Termobud”) z Łap oraz panu Tomaszowi Koziczowi, szefowi firmy, za nieocenione wsparcie przy organizacji rozgrywek.
Liczmy na to, że do zimowej edycji ligi przystąpi nie mniej zespołów niż do ligi wakacyjnej. Do zobaczenia!