Biegowe Grand Prix Bindugi 2017. Upał nie przeszkodził liderom Paulinie Łapińskiej i Danielowi Bochenko


44 biegaczy stanęło na starcie, siódmego z dwunastu biegów,  Biegowego Grand Prix Bindugi 2017, w upalne, samo południe, 4 czerwca.  Taka aura wymagała, od amatorów biegania, bardzo dobrego przygotowania wydolnościowego, no i oczywiście – wiary we własne siły, bo bez niej nic się nie zdziała.
Od startu do mety wykrystalizowała się ścisła czołówka: Robert Banaszewki (Łapy) a za nim podążali jak cienie Daniel Bochenko (Brzozowa) oraz Jakub Perkowski (Sokoły) i nieco dalej Dariusz Kapelewski (Biegam dla Zdrowia Łomża). Wśród pań klasą dla siebie była Łapianka Paulina Łapińska.
Ci sami zawodnicy dotarli w czołówce do mety. Zmieniła się, tylko, kolejność. Daniel Bochenko wyprzedził Roberta i z przewagą kilku metrów dotarł na linię mety jako pierwszy już po raz trzeci. Drugim był Robert Banaszewki, który dochodzi, pod okiem trenera Mariusza Kamińskiego, do bardzo wysokiej formy i obiecuje, że w kolejnych biegach będzie jeszcze lepiej. Trzecie miejsce zajął Jakub Perkowski a czwarte Dariusz Kapelewski.
Wśród pań – Paulina Łapińska zwyciężyła, już po raz czwarty,  i jest zdecydowanym liderem w klasyfikacji ogólnej. Miejsce drugie zajęła Agnieszka Mróz (Białostocka Sekta Biegaczy) a trzecie Elżbieta Papiernik (Grupa  Szalonych Rowerzystów).
Jak zwykle, największym aplauzem na linii mety, powitany został Zygmunt Łapiński (OKF Łapy). Siedemdziesięciosześciolatek podzielił się opinią o trudnym biegu, jednocześnie wspominając o pobiciu kolejnego, życiowego rekordu i zamiarze zakończenia startów, którego , mamy nadzieję, nie dotrzyma.
Następna porcja biegów już 2 lipca. Wolą sporej grupy uczestników, ma być ona połączona ze wspólnym, rodzinnym, grillowaniem na, które już dzisiaj zapraszamy wszystkich.
(OKF)
Foto:
Jak zwykle masą fantastycznych ujęć, które można znaleźć na naszym koncie Facebookowym, uraczył nas Tomasz Łapiński i Krzysztof Konecki. Dziękujemy bardzo
[singlepic id=2069 w=320 h=240 float=]
Paulina Łapińska (Łapy) – czterokrotna zwyciężczyni i liderka Grand Prix
[singlepic id=2070 w=320 h=240 float=]
Daniel Bochenko, Robert Banaszewski i Kuba Perkowski – na trasie. Tak pozostanie do mety
[singlepic id=2071 w=320 h=240 float=]
Ładniejsza  część biegaczy (na pierwszym planie)
Wyniki: w załączeniu