Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Gminy łapy Szkół Podstawowych 2017 – To był niesamowity dzień

Około 200 uczestników, trzy ustanowione nowe rekordy oraz całe pokłady pozytywnej energii i tiry wypełnione sportowymi emocjami i, wreszcie, na widowni kilkunastu kibiców – rodziców, którzy znaleźli czas, by wspierać swoje pociechy. To wszystko skumulowane, w sobotnie przedpołudnie, w hali Zespołu Szkół Mechanicznych dało niesamowity efekt. Atmosfera stworzona przez najmłodszych, łapskich sportowców była godna naśladowania na największych wydarzeniach.  Organizatorzy tej sportowej rywalizacji – łapski Ośrodek Kultury Fizycznej pragnie podziękować za to, że mogliśmy być jej częścią.
Czterogodzinna rywalizacja rozpoczęła się od bardzo mocnego akcentu, bo od pobicia rekordu w biegu na dystansie 35m.dziewcząt kl. IV wynikiem 5,48 sek. Nowa rekordzistka to Magda Łapińska (SP1 Łapy- trener Jacek Łapiński). Taki sam wynik i również w rekordowym wymiarze uzyskał  Artur Pietrzykowski kl. IV (SP1 Łapy –trener Dariusz Jabłoński).  Trzecią rekordzistką została Natalia Szymkowska ze SP w Łupiance Starej kl. IV (trener Wojciech Manoś ), która posłała piłkę lekarską na odległość 8,6m.  aż o pół metra dalej niż  stary rekord.
O włos, a właściwie o 2cm. od rekordowego osiągnięcia była Ania Radkiewicz kl. IV z SP2 Łapy (trener Łukasz Tarasiuk), która dzielnie walczyła na zeskoku do skoku wzwyż. Tym razem zabrakło… ale tylko troszkę.
Najwięcej emocji dostarczyły drużynowe biegi sztafetowe.  Baliśmy czy w powałach wytrzyma dach hali sportowej, bo takiego poziomu decybeli jeszcze nie słyszeliśmy.
Gratulujemy wszystkim, którzy byli uczestnikami zawodów, trenerom i rodzicom oraz gospodarzom hali. To była fantastyczna  podróż do prawdziwego świata sportu, który nie jest niczym skażony i do którego zawsze będziemy tęsknić.
(OKf)
Wyniki w załączeniu:
Bogata oferta zdjęciowa na naszym profilu Facebook
[singlepic id=1976 w=320 h=240 float=]
Foto: Natalia Szymkowska ze SP w Łupiance Starej odbiera medal i statuetkę za rekord z rąk trenera Wojciecha Manosia. Towarzyszą jej Aleksandra Godlewska SP2 – miejsce drugie oraz Katarzyna Jabłońska z ZS w Płonce Kościelnej – miejsce trzecie