Klimat miejsca i ludzi – w niedzielę biegamy w Łapach

Już w najbliższą niedzielę, 23 lutego, odbędzie się pierwszy bieg z cyklu „Koncertowe Bieganie w Łapach – -Cztery Pory Roku”. Do piątku można zapisywać się na to wyjątkowe biegowe wydarzenie.

Zima tylko z nazwy

Bieg zimowy, choć tylko z nazwy, rozpocznie się o godzinie 12:00. Biegacze wystartują ze Stadionu Miejskiego, później, po krótkim asfaltowym odcinku, wbiegną na nadnarwiańską Bindugę, gdzie będą mogli biegnąc, podziwiać piękne widoki rozlewiska Narwi. Kończąc pierwsze okrążenie, zawsze oklaskiwani są przez kibiców i znajomych, i mamy nadzieję, że pogoda dopisze, dzięki czemu mieszkańcy Łap pomogą zawodnikom pokonać tę ośmiokilometrową, trudną trasę. Po zakończeniu zawodów organizujemy ognisko dla wszystkich obecnych na stadionie!

Oni będą mocni

Atmosfera podczas biegów zawsze jest bardzo przyjazna, ale…w tym wszystkim chodzi przecież o rywalizację sportową. Zawsze stoi ona na wysokim poziomie. Wśród zawodników są głównie biegacze z Łap, Białegostoku, ale na liście startowej mamy już teraz zawodników z Augustowa, Juchnowca, Brańska i Ciechanowca. W tym roku trudno wskazać faworytów już dziś, bo nie wiemy, kto dokładnie stanie na starcie, ale na pewno do ostatniego będą ważyć się losy wygranej w cyklu. Mocny jak zwykle będzie Aleksander Kaczyński, Krystian Syska, a wśród kobiet jedną z faworytek jest Monika Tarasiuk.

Bądźcie z nami!

W tym roku podobnie jak w 2019, odbędą się cztery biegi: zimowy – 23 lutego, wiosenny – 17 maja, letni – 5 lipca i jesienny – 18 października. Każdorazowo start biegu odbędzie się na stadionie o godzinie 12:00. Żeby znaleźć się w generalnej klasyfikacji, trzeba być bardzo systematycznym i ukończyć wszystkie cztery biegi. Zapisów można dokonywać telefonicznie pod numerem 85 715 24 75, mailowo na adres okf1@wp.pl, poprzez Facebook lub osobiście w biurze OKF-u w Łapach przy ul. Leśnikowskiej 18 (stadion). W biegach mogą wziąć udział osoby urodzone w 2003 roku i starsi. Po każdym biegu nagradzani będą najlepsi zawodnicy i zawodniczki, na koniec cyklu nagrodzimy najlepszych biegaczy we wszystkich kategoriach wiekowych.

Przed startem należy się zapoznać z regulaminem zawodów oraz trasą biegu (w załączniku).

Do zobaczenia! Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach

REGULAMIN 4 PORY ROKU 2020

Zdjęcia: Fotograf w Biegu Agnieszka Koziak